APLIKÁCIE A HRY

Microsoft sa opäť zameriava na herný priemysel. Ohlásil akvizíciu 5 herných štúdií, ktoré stoja za titulmi ako Forza Horizon alebo Tomb Raider

Svetová výstava E3 2018 tradične zameraná na herný priemysel, prináša opäť množstvo noviniek vo svete hier a svetových herných štúdií. Hráči počítačových hier ostro sledujú predstavovanie nových herných titulov, hardvéru a príslušenstva, no taktiež sledujú vývoj na trhu. Práve do trhových záležitostí zasiahol Microsoft v posledných dňoch naozaj radikálne. Microsoft na E3 oznámil akvizíciu hneď 5 veľkých herných štúdií, ktoré stoja za veľkými hernými sériami a titulmi. Vďaka týmto akvizíciám sa chce opäť výrazne zapojiť do sveta hier a chce stále prinášať nové herné tituly na platformu Xbox One, ako aj na Windows 10.

The Initiative

Jedná sa o úplne nové herné štúdio so sídlom v Santa Monice v USA. Je vedené Darrellom Gallagherom, ktorý je v hernom priemysle už viac ako 20 rokov a spolupodielal sa na herných sériách ako Crystal Dynamics alebo Tomb Raider.

Playground Games

Zrejme najznámejšie herné štúdio z tejto pätice. Stojí za úspešnou závodnou hernou sériou Forza. Mimo najnovších titulov Forza Horizon sa štúdio zameriava aj na nové dva vzrušujúce open-world projekty.

Undead Labs

Toto herné štúdio so sídlom vo Washingtone bolo založené bývalým zamestnancov Blizzardu Jeffom Strainom. Toto štúdio stojí za hernou sériou State of Decay, ktorá je už niekoľko rokov dostupná aj Xboxe, keďže toto štúdio spolupracuje s Microsoftom už niekoľko rokov.

Ninja Theory

Ninja Theory pôsobí na trhu už od roku 2000 a stojí za viacerými úspešnými hrami, napríklad ako Heavenly Sword, Enslaved alebo DmC: Devil May Cry, ktorá aj napriek prvotnej kritike zbúrala všetky rebríčky po celom svete a stala sa jednou z najúspešnejších hier tohto štúdia.

Compulsion Games

Posledným z pätice je herné štúdio Compulsion Games, ktoré sa taktiež radí medzi tie viac známe herné štúdiá vo svete. Táto spoločnosť stojí za titulmi ako We Happy Few alebo Contrast.

Microsoft Studios vďaka týmto akvizíciám opäť o čosi zosilnie a stane sa ešte väčším svetovým herným štúdiom. Nové herné tituly od všetkých štúdií výrazne napomôžu Xboxu One, ako aj Windowsu 10. Možno sa časom naozaj splní jedna z myšlienok popredného analytika z Wall Street, že sa Microsoft stane Netflixom herného priemyslu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Microsoft)

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close