SpravodajstvoWindows

Microsoft robí na novom efekte pre Windows 11. Takáto zmena čaká používateľov najnovšieho Windowsu!

V rámci Windows 11 SDK (22523) sa objavil nový efekt rozmazania pozadia.

Operačný systém Windows 11 získava v posledných mesiacoch čoraz viac priaznivcov. Rovnako treba uviesť, že Microsoft už nebude v tak častých frekvenciách uvoľňovať nové veľké aktualizácie systému, ako tomu bolo doposiaľ. Používatelia Windowsu 11, ale i Windowsu 10, budú dostávať už len jednu veľkú aktualizáciu ročne. Tá najbližšia by do našich zariadení mala zavítať niekedy na prelome polovice tohto roka.

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál mspoweruser.com naznačujú, že ďalšia veľká aktualizácia neprinesie len nové funkcie, ale i úpravu vzhľadu systému. O čo konkrétne pôjde?

Microsoft pracuje na novom efekte pre Windows 11

Portál konkrétne upozorňuje na to, že v rámci Windows 11 SDK (22523) sa objavil nový efekt rozmazania pozadia. Ide konkrétne o efekt, ktorý sa volá „Tabbed“ a ide o kombináciu existujúcich efektov „Acrylic“ a „Mica“. Ten bude prítomný nielen naprieč priečinkami, ale i v aplikáciách. Nižšie v publikovanom statuse si môžete pozrieť, ako bude tento efekt vyzerať v priečinkoch.

Nižšie si môžete rovnako pozrieť tento nadchádzajúci efekt na vzorkovacej aplikácii zo súpravy SDK.

V závere treba uviesť, že dnes presne nevieme, kedy má Microsoft v pláne tento nový efekt priniesť i do rozhrania Windowsu 11. Je však Pravdepodobné, že sa tak stane príchodom nadchádzajúcej veľkej aktualizácie systému.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close