APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Microsoft predstavuje novú funkciu „Webového snímania“, ktorú sprístupňuje pre používateľov prehliadača Edge

Funkcia je zatiaľ dostupnou pre používateľov verzie internetového prehliadača Canary

Spoločnosť Microsoft predstavila novú funkciu pre internetový prehliadača Edge, informuje o tom prostredníctvom svojho blogu.

Microsoft Edge dostáva funkciu Webového snímania

Ide konkrétne o funkciu „Web capture“, teda Webové snímanie, ktorá už asi ako podľa názvu tušíte, tak slúži na zachytenie časti obrazovky. Spoločnosť ju opisuje ako nástroj, pomocou ktorého môžete zachytiť konkrétny obsah na stránke a ďalej s ním pracovať.

„Aj keď webové poznámky boli vynikajúcou funkciou, bolo tam veľa práce, čo vylepšovať. Mnoho z vás uviedlo, že funkciu ste využívali na snímanie rýchlych snímok obrazovky, ktoré sa dajú kopírovať alebo zdieľať, zatiaľ čo iným sa zas páčila možnosť označovať celé webové stránky posúvaním. S týmto zámerom sme teda navrhli novú funkciu snímania obrazovky prehliadača – snímanie webu, a sme nadšení, že môžeme predstaviť novú základnú funkciu…“ píše spoločnosť vo svojom blogu.

Spoločnosť ďalej dodáva, že funkciu aktuálne sprístupňuje pre testerov prehliadača (ide o používateľov verzie prehliadača Canary). Pre širokú verejnosť by mala byť dostupnou neskôr.

Microsoft ďalej dopĺňa, že funkciu nájdete prostredníctvom sekcie Nastavení, kde ju nájdete pod položkou Web capture, teda Webové snímanie.

Microsoft Edge_funkcia weboveho snimania
Zdroj: Vosveteit.sk

Po zvolení možnosti Webového snímania budete môcť vyznačiť časť webu, ktorú môžete skopírovať pomocou klávesovej skratky CTRL + V ďalej, alebo vytvoriť snímok konkrétnej časti webstránky, ktorú si budete môcť uložiť ako multimediálny súbor, prípadného ho budete môcť zdieľať ďalej.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close