​​Xbox

Microsoft pracuje na novej generácií hernej konzoly Xbox s kódovým označením Scarlett

O pripravovaných produktoch spoločnosti Microsoft toho žiaľ veľa nevieme. Redmondský gigant si väčšinu informácií necháva sám pre seba, no aj v jeho útrobách sa nájdu diery, ktorými občas nejaká tá „pikoška“ unikne. Tentokrát unikli informácie o ďalšej generácií hernej konzoly Xbox, ktorá má prísť s revolučnými riešeniami. Nová konzola s kódovým označením Scarlett, má prísť s technológiami, ktoré by umožnili hranie hier takmer kdekoľvek na svete.

Najväčším zdrojom výkonu má byť cloudová služba

Nová rada herných konzol má obsahovať aj jednu konzolu podobnú dnešnému Xboxu One, no v niečom bude stále výrazne odlišná. Hardvér samotnej konzoly bude doplnený o výkonnú podporu cloudovej služby, vďaka čomu bude konzola úplne iná od svojich predchodcov a takisto aj od konkurencie. Špeciálna cloudová služba je momentálne takisto nazvaná kódovým označením Scarlett Cloud.

Lokálny hardvér poslúži iba pri menej náročných úkonoch

Očakáva s, že konzola neprejde výraznou zmenou hardvéru. Najväčšou zmenou prejde práve internetová služba Xbox Live. Tá má v spolupráci s cloudom umožniť súbežné využívanie hardvéru hernej konzoly a cloudovej platformy, vďaka čomu by sa výrazne zvýšil výkon a znížila latencia oproti dnešným herným cloudovým riešeniam. Lokálny hardvér má vykonávať iba menej náročné úlohy a cloud sa má postarať o tie náročnejšie.

Cena aj dátum predstavenia sú zatiaľ otázne

Podľa dostupných zdrojov by mala budúca generácia hernej konzoly Xbox prísť s o čosi väčšou cenovkou. Hardvér, podobný tomu dnešnému, bude obohatený o cloudovú službu, ktorá takisto určite niečo stojí. Nemalo by sa ale jednať o výrazné navýšenie cien. Nová herná konzola by mala byť aj naďalej dostupná takmer pre väčšinu z nás. Jej pôvodný dátum predstavenia bol v počiatkoch vývoja určený na rok 2020, no dátum sa môže výrazne zmeniť. Microsoft na nej začal pracovať už dávnejšie a pri dnešnej situácií na trhu by bolo naozaj hlúpe čakať s predstavením takéhoto produktu až do roku 2020.

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (Pexels)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close