Microsoft nepovolí žiadny vládny hack na svojich zákazníkov

Zdroj: vlastný

V nadväznosti na minulotýždňový teroristický útok v Londýne rastie tlak od niektorých vládnych činiteľov a médií na technologické firmy, aby robili viac na podporu bezpečnostných služieb v boji proti teroristickým hrozbám.

Noviny The Daily Mail napríklad na svojej titulnej strane označili Google za „priateľa teroristov“ , za to, že umožňuje jednoducho nájsť teroristický návod na to, „ako použiť auto pre masovú vraždu“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prezident Microsoftu a riaditeľ právneho úseku Brad Smith v rozhovore pre britské ITV News povedal, že je nepravdepodobné, že sa Microsoft podriadi žiadosťam, aby technologické firmy poskytovali štátnym orgánom neobmedzený prístup k súkromným dátam a komunikácii používateľov.

Vyhovie len žiadostiam v súlade s právom

„Vymáhanie zákona si vyžaduje informácie, niekedy ich dokonca potrebuje veľmi rýchlo k záchrane ľudských životov,“ povedal Smith. „Keď dostaneme tieto druhy žiadostí alebo rozkazov, a ak sú v súlade s právom, konáme rýchlo. Môžeme tak urobiť v priebehu niekoľkých minút. Ale ak vlády zájdu príliš ďaleko, povieme nie. Nebudeme pomáhať žiadnej vláde, vrátane našej vlastnej, aby hackovala alebo útočila na akéhokoľvek zákazníka kdekoľvek. Poskytneme dáta len vtedy, keď budeme právne nútení.“

Zdroj: neowin.net

Microsoft už v minulosti odolal požiadavkám zo strany orgánov na odovzdanie dát zákazníkov, keď sa domnieval, že súkromie užívateľov je ohrozené presahováním vyšetrovacích právomocí.

Minulý mesiac Smith zvolal digitálny Ženevský dohovor k „zaviazaniu sa vlád chrániť civilistov pred útokmi na národy v čase mieru“. Verí, že technologické spoločnosti by mali zostať neutrálnymi stranami a poskytnúť správnu rovnováhu medzi súkromím používateľov a úsilím o zachovanie národnej a medzinárodnej bezpečnosti.

Zdroj: neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre