Windows

Microsoft naďalej pracuje na novom Ovládacom centre, ktoré v budúcnosti nahradí Centrum akcií

O novom Ovládacom centre, ktoré sa má v operačnom systéme Windows 10 ocitnúť ešte tento rok, sme Vás informovali v jednom z našich starších článkov. Spomínali sme ho hlavne v súvislosti s digitálnou asistentkou Cortana, ktorá sa má v budúcnosti nadobro vytratiť z klasického vyhľadávania a nájde si nové miesto v Centre akcií. Aj Centrum akcií avšak prejde viacerými zmenami a v budúcnosti ho časom nahradí práve spomínané Ovládacie centrum.

Objavené Ovládacie centrum nie je vo finálnej podobe

Pripravované Ovládacie centrum sa do systému Windows 10 ešte oficiálne nedostalo, no vďaka softvéru Mach2 sa ho podarilo používateľovi s nickom Lucan spojazdniť. Nedosiahol úplne to, čo by sme všetci očakávali, no aspoň nám poskytol čiastočný náznak toho, čo si pre nás Microsoft v budúcnosti chystá. Šikovnému Lucanovi sa podarilo získať prístup ku novej funkcii, ktorá sa momentálne nachádza iba v Nastaveniach. V Nastaveniach, pod kolónkou Ovládacieho centra, sa momentálne nachádza množstvo skrytých tlačidiel, ktoré sa v budúcnosti budú nachádzať na mieste dnešného Centra akcií. V budúcnosti sa celá táto ponuka Nastavení a rýchlych volieb bude nachádzať priamo v Ovládacom centre, ktoré bude zároveň prepojené s digitálnou asistentkou Cortana a používateľom zabezpečí rýchle nastavenie svojho zariadenia bez toho, aby čo i len musel otvoriť samotné, celkom chaotické Nastavenia systému Windows 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Microsoft sa s touto funkciou ešte v budúcnosti určite vyhrá

Ako sme už spomenuli vyššie, táto podoba nie je určite finálna a na jej záverečné funkcie a vzhľad si nejaký ten mesiac ešte počkáme. Ovládacie centrum je v útrobách Microsoftu vyvíjané už viac ako jeden rok a tým pádom mohol prejsť neuveriteľnými zmenami alebo modifikáciami, vďaka čomu môže v budúcnosti vyzerať úplne rozdielne od našich dnešných predstáv.

Nové Ovládacie centrum je možné „odblokovať“ pomocou špeciálneho softvéru Mach2 a viacerým kódom. Tento postup je avšak funkčný iba na verziách Redstone 5, čiže sa dá spojazdniť iba na verzií operačného systému Windows 10, ktorá je určená pre Insiderov v okruhu Skip Ahead.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Twitter)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close