SpravodajstvoWindows

Microsoft má pracovať na funkcii, ktorá prinesie viac svetla v spojitosti s problémovými aktualizáciami

Ide o funkciu, ktorá prinesie viac transparentnosti, ako tomu bolo doposiaľ. Používatelia ju bezpochyby príjmu

Aktualizácie operačného systému Windows bývajú pre mnohých „nočnou morou“. Mnohokrát v tých horších prípadoch majú na svedomí pády systému, jeho zamŕzanie, či nefunkčnosť vybraných funkcionalít. V tom lepšom prípade ide „len“ o problémy s rýchlosťou reakcií systému. Hoci pre väčšinu používateľov sú tieto problémy neznámym pojmom, tak aj napriek tom ide o veľkú skupinu používateľov, ktorí mesiac čo mesiac hlásia problémy. Za týmito „pravidelnými“ chybami stojí bohužiaľ veľká rozmanitosť zariadení, na ktorých beží Windows. Inými slovami, Microsoft nestíha optimalizovať systém pre všetky existujúce možnosti kombinácií hardwaru, ktoré každým dňom pribúdajú.

To je aj jeden z dôvodov, prečo spoločnosť Microsoft blokovala vybraným používateľom poslednú veľkú aktualizáciu Windows 10 2004. Jednoducho im nechcela doručiť „pokazený tovar“. A urobila veľmi správne. Používatelia, pre ktorých bola pozastavená dostupnosť aktualizácie, si mohli v Nastaveniach počítača prečítať hlášku nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Aktualizácia systému Windows 10 May 2020 je na ceste. Túto aktualizáciu ponúkame kompatibilným zariadeniam, ale vaše zariadenie na aktualizáciu zatiaľ nie je pripravené. Keď bude zariadenie pripravené, zobrazí sa Vám aktualizácia dostupná na tejto stránke. Momentálne nie je potrebné nič robiť.“

Viac transparentnosti

Pravdepodobne každý z nás sa už stretol so situáciou, kedy sme dačo chceli alebo mali dostať, ale nakoniec sme to nedostali, a to bez udania dôvodu. Podľa zistení portálu zdnet.com, Microsoft si dobre uvedomuje, že „nevedomosť“ je hrošou cestou, ako viac transparentnosti. Dôvodom je, že Microsoft má údajne pracovať na novej sekcii v rámci nastavení, ktorá používateľom prezradí, kde je problém. Redaktora portálu zdnet.com, Mary Jo Foley, ktorá má úzke kontakty na pracovníkov spoločnosti píše:

„Keď už hovoríme o období zavádzania „po“ (pozn. redakcie: Foley narážala na notifikáciu o nekompatibilite poslednej veľkej aktualizácie Windows 10), Microsoft tiež pracuje na tom, čo požaduje mnoho používateľov systému Windows: Objasnenie problémov blokovania aktualizácií. Cieľom spoločnosti Microsoft je poskytnúť používateľom systému Windows 10 oveľa konkrétnejšie informácie o tom, prečo je ich počítačom blokovaný príjem konkrétnej aktualizácie,..“

Foley ďalej dodáva, že bohužiaľ žiaden z jej kontaktov nedisponuje bližšími informáciami o čase zavedenia tejto novinky. Na druhej strane je dobre vedieť, že Microsoft aktívne pracuje na tejto funkcii, ktorú bezpochyby uvítajú mnohí používatelia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close