APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Microsoft Edge dostáva funkciu, ktorá umožňuje razantne obmedziť spotrebu energie batérie notebooku. Tu ju nájdete!

Microsoft Edge dostáva funkciu, ktorá umožňuje razantne znížiť využívanie CPU a RAM pamäte. Pomôcť to má predĺžiť výdrž batérie.

Možno sa to nezdá, ale i základné aplikácie, akými sú internetové prehliadače, dokážu dať zabrať batériám našich notebookov. Najnovšie spoločnosť Microsoft, ktorá stojí za prehliadačom Edge, predstavila nový režim, ktorý sľubuje, že vo výraznej miere zníži energetickú náročnosť prehliadača. Na téme upozorňuje portál engadget.com. Nový režim má znížiť nielen využívanie CPU, ale i operačnej RAM pamäte, čím má dôjsť k zlepšeniu výdrže batérie. 

Funkcia šetrenia batérie je už dostupnou a to aj v našom regióne

Tento nový režim by sa mal automaticky spúšťať potom, ako úroveň nabitia batérie notebooku klesne pod určitú hodnotu. Samozrejme, Microsoft dáva do rúk používateľov i nástroj, ktorým môžeme prebrať kontrolu nad týmto režimom. Samotná funkcia je dostupnou v prehliadači od verzie 95.0.1020.53, čo je stabilná verzia prehliadača, ktorá je dostupnou i v našom regióne. Ako môžete vidieť nižšie, tak ju nájdete pod položku Systém a výkon v rámci ponuky Optimalizovanie výkonu. Následne môžete vybrať zo štyroch možností z ponuky „Zapnúť režim efektivity“, kedy sa má funkcia zapnúť, viď nižšie na snímke obrazovky.

Microsoft Edge_novy rezim uspory energie
Zdroj: Vosveteit.sk

„Keď je batéria vášho zariadenia takmer vybitá, Microsoft Edge sa nastaví do úsporného režimu a výrazne zníži spotrebu systémových prostriedkov, ako je CPU a RAM, čím sa predĺži výdrž batérie a pomôže vám urobiť toho viac na cestách.“ opisuje funkciu Liat Ben-Zur z Microsoftu

Okrem iného Microsoft pridal do prehliadača Edge i ďalšie funkcie. Jednou z nich je napríklad možnosť sledovania vývoja cien produktov a následných upozornení na zmenu ceny. Táto funkcia je aktuálne distribuovanou pre používateľov desktopovej verzie prehliadača. Neskôr bude uvoľnenou i pre používateľov Android zariadení.

Microsoft Edge funkcia sledovania ceny produktu
Zdroj: Microsoft

„Microsoft Edge je tu na to, aby zmiernil určitý stres tým, že vám pomôže sledovať produkty, ktoré ste si nedávno prezerali, a upozorniť vás na zmeny cien. Táto funkcia bude k dispozícii čoskoro a bude zabudovaná do prehliadača, takže môžete prehliadať produkty ako zvyčajne a Microsoft Edge vám dá vedieť, či sa cena niektorých položiek, ktoré ste nedávno pozerali, zmenila.“

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close