Mi Pad 5 je zaujímavou konkurenciou pre tablety od Apple: Vylepšený multitasking i zaujímavá cena

Mi Pad 5 je oficiálne predstavený a láka zaujímavou výbavou. Pozrite sa na priamu konkurenciu pre iPady od spoločnosti Apple.

Mi Pad 5
Zdroj: Xiaomi

Predstavenie od Xiaomi dnes prinieslo viac než len dlhoočakávaný Mi MIX 4 s kamerou pod displejom. Veľkú slávu tiež zožali tablety zo série Mi Pad 5, ktoré prišli hneď v troch verziách. Na trh sa tak dostanú dve verzie s WiFi pripojením i jedna s 5G konektivitou. No už dosť rečí, zaujíma vás výbava priamej konkurencie pre iPady od Apple s atraktívnou cenou? Pozrite sa na ich výbavu sami!

Základ tabletov je rovnaký

I keď na trh prišli tri verzie, rozdiely medzi nimi sú minimálne. Všetky verzie tabletov sú osadené 11″ IPS LCD displejom so 120Hz obnovovacou frekvenciou, poháňa ich operačný systém Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5 pre tablety a k dispozícii sú 4 reproduktory pre prehrávanie zvukov. Chýba však 3.5mm jack a čo sa týka selfie kamery, snímky zhotovíte 8mpx snímačom. Medzi doplnky pre tablety patrí napríklad podpora klávesnice či stylusu. Rozdiely tu však stále sú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čím sa líšia tablety zo série Mi Pad 5?

Hlavným rozdielom medzi tabletmi je použitý čipset, kedy v základnej verzii tabletu nájdeme Snapdragon 860. Ďalším rozdielom je batéria. Tá sa v základnej verzii tabletu nachádza s kapacitou 8720mAh a napájaná môže byť 33W nabíjaním. Základný Mi Pad 5 tiež disponuje len jedným snímačom zadnej kamery s rozlíšením 13mpx. K dispozícii bude v dvoch pamäťových verziách, pričom za základnú verziu 6+128GB si spoločnosť vypýta v prepočte približne 260€.

Mi Pad 5 Pro má o niečo navrch oproti základnému modelu. Disponuje čipsetom Snapdragon 870 a batériou s kapacitou 8600mAh. Tá má však podporu až 67W nabíjania. Hlavná kamera pozostáva z dvoch snímačov, hlavný 13mpx snímač tak doplní ešte jeden s rozlíšením 5mpx. Cena základnej verzie 6+128GB štartuje na úrovni v prepočte 330€.

Poslednou verziou je Mi Pad 5 Pro 5G, ktorý okrem WiFi pripojenia ponúkne i možnosť vloženia SIM karty. Tento tablet sa od Pro verzie líši len kamerou, ktorá 13mpx snímač vymení za 50mpx. V konečnom dôsledku tak máme zostavu 50mpx+5mpx. Model bude dostupný v pamäťovom prevedení 8+256GB s cenou na úrovni približne 460€.

Kúpili by ste si v dnešnej dobe tablet i vy? A ktorý by ste si vybrali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre