Mi MIX Fold v Európe!? Všetky indície nasvedčujú tomu, že už čoskoro tu bude!

Mi MIX Fold ako prvé skladateľné zariadenie od Xiaomi mieri pravdepodobne do Európy. Prinesie smartfón úspech na globálnej pôde rovnako ako v Číne?

Mi MIX Fold
Zdroj: YouTube.com (Frankie Tech)

Mi MIX Fold bol predstavený len nedávno a okamžite zamotal hlavy mnohým fanúšikom. Ide o prvé skladateľné zariadenie od Xiaomi, ktoré si udržalo politiku spoločnosti a prišlo s naozaj nízkou cenou. Šok však spôsobilo tvrdenie, že nový Fold si v Európe nezakúpime, a tak nám ostáva len nákup z Číny. Známy leaker však teraz uvádza kód smartfónu z IMEI databázy, ktorý naznačuje jeho príchod nielen do Európy, ale aj ďalej do sveta.

Modelové číslo

Príchod skladateľného Mi MIX-u do Európy prezrádza modelové číslo v IMEI databáze, ktoré je rovnaké, ako v prípade čínskeho modelu. To však v tomto prípade nenesie písmenko C určené pre čínske verzie smartfónu. V kóde nájdeme miesto neho písmenko G, ktoré značí globálnu verziu smartfónu. Podľa všetkého však nepôjde len o globálny model určený pre Európu, ale i indickú verziu. Zdá sa, že Xiaomi zmenilo svoj názor a po obrovskom úspechu v predaji smartfónu v domácej Číne, prinesie model i do európskych krajín. Nás táto informácia samozrejme teší, keďže sa nebudeme musieť už spoliehať na objednávky z Číny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi MIX Fold

Obľúbený skladateľný smartfón od Xiaomi úplne prevalcoval konkurenciu. So špecifikáciami vlajkovej lode priniesol naozaj nízku cenu a hneď v prvej minúte predaja v Číne prekonal hranicu 30 000 predaných zariadení. Mi MIX Fold pochopiteľne priniesol vlajkový čipset z dielne Qualcomm, Snapdragon 888. Samozrejmosťou je teda 5G konektivita a systémovo je smartfón postavený na verzii Androidu 10 a nadstavbe MIUI 12. Bezpochyby bude však zariadenie neskôr aktualizované, či už na Android 11, tak aj na EMUI 12.5.

8,01″ rozložený AMOLED displej zvláda až milión zložení a menší 6,52″ AMOLED displej zasa disponuje 90Hz obnovovacou  frekvenciou. Čo sa týka kamery, o fotografie sa postará hlavný 108mpx snímač doplnený o 2 ďalšie a selfie snímky možno vyhotoviť typickou 20mpx kamerou. Nabíjanie 5020mAh batérie prebieha pomocou USB-C konektora a smartfón zvláda až 67W nabíjanie. Prémiovou súčiastkou sú až 4 reproduktory, ktoré do smartfónu uviedla spoločnosť Harman Kardon.

Tešíte sa z príchodu globálnej verzie smartfónu? A zvažujete jeho kúpu? Skladateľný model s cenou 1300€ určite zatrasie mobilným trhom! Druhým dychom však musíme dodať, že cena v našom regióne bude pravdepodobne drahšou vzhľadom na dovozné náklady.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre