Mi MIX 4 sa znovu ozýva: Ostáva pár týždňov do predstavenia a my poznáme takmer celú výbavu!

Mi MIX 4 sa chystá na svoje predstavenie, no pomaly odhaľuje svoju výbavu. Pozrite sa, prečo bude nový Mi MIX smartfónom roka.

Mi MIX 4
Zdroj: Antutu.com

Tretí kvartál tohto roka bude pre čínskeho giganta akým je Xiaomi veľmi významným. Veľké predstavovanie nových produktov spoločnosti by sa malo udiať už budúci mesiac, keď svetlo sveta uzrú minimálne dva smartfóny, nadstavba MIUI 13 a taktiež sa nám na predajné pulty vrátia tablety s názvom Mi Pad 5. Čo sa týka smartfónov, okrem pripravovaného Mi Note 11 sa na svet dostane i Mi MIX 4, ktorý má byť prvým smartfónom s nedávno predstaveným čipsetom Snapdragon 888+. Portál Antutu.com nás teraz informuje o ďalšej výbave tohto smartfónu, ktorá bude viac než štedrá.

Hyperboloidný displej i selfie kamera pod displejom

Mi MIX 4 je známy ako smartfón, ktorý by mal získať displej bez akéhokoľvek narušenia selfie kamerou. Najnovšie rendery smartfónu túto skutočnosť potvrdzujú a taktiež sa dozvedáme i ďalšie informácie o displeji. Ten má byť hyperboloidný, teda vzbudzovať prémiový dizajn, no o niečo lacnejší, ako tomu bolo v prípade modelu Mi 11.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Mix 4
Zdroj: Ice Universe (Twitter)

Keď už sa však rozprávame o selfie kamere pod displejom, musíme spomenúť i jej nevýhodu. Tá zatiaľ nie je schopná priniesť výsledné snímky či videá v kvalite, ako tomu je pri klasickej selfie kamere, a preto by mala zvládnuť len rozlíšenie 1080p.

Mi MIX 4 bude hviezdiť i s ďalšími parametrami

Ako sme už spomínali, smartfón bude poháňaný čipsetom Snapdragon 888+. Ten vynesie smartfón s istotou na vrchol výkonnostných rebríčkov, no i ďalšia výbava bude stáť za to. Najnovšie zdroje spomínajú napríklad 5000mAh batériu, ktorá vás určite nenechá bez energie. Tá by mala podporovať až 120W klasické nabíjanie a dopĺňať by ho malo 80W bezdrôtové nabíjanie.

Nezabudnime však pripomenúť, že nový Mi MIX 4 by mal získať i 200mpx hlavný snímač kamery, horšie to však bude s dostupnosťou modelu. Hviezdny smartfón zrejme spoločnosť nemá v pláne predstaviť na európskom trhu, ostáva nám preto už len nákup z Číny. Problémom však možno bude cena, ktorá by v prípade Mi MIX 4 mala byť o niečo vyššia, ako u špičkového Mi 11 Ultra.

Máte zálusk na tento prémiový smartfón? A boli by ste ochotní si smartfón objednať i z Číny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre