Mi Band 6 dostáva v domácej Číne novú funkciu, ktorú by sme ocenili aj u nás! O čo ide?

Pevne veríme, že aktualizácia čoskoro zavíta aj do nášho regiónu.

Xiaomi Mi Band 6
Zdroj: Vosveteit

Mi Band náramky vo všeobecnosti patria medzi obľúbené zariadenia v oblasti nositeľnej elektroniky. Nedávno predstavený Mi Band 6 náramok priniesol viacero noviniek. Napríklad možnosť merania saturácie kyslíka v krvi. Rovnako nový Mi Band ponúka väčšiu zobrazovaciu plochu displeja v porovnaní so svojim predchodcom, hoci fyzická veľkosť prednej steny zostala rovnakou. Na druhej strane, niektoré funkcie o ktorých sa hovorilo vo zvýšenej miere, v čase predstavenia neboli prítomnými v náramku.

Najnovšie portál ithome.com upozorňuje na aktualizáciu náramku, ktorá prináša jednu z funkcií, o ktorej sa v minulosti hovorilo a zároveň v čase jeho predstavenia, nebola dostupnou. Nová funkcie je prítomnou vo verzii softwaru V1.0.1.32. Je tam však nie jedno, ale hneď niekoľko ALE.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi Band 6 ponúka funkciu reagovania na správy

Ide konkrétne o funkciu možnosti reagovania na prijaté správy. Tu však treba hneď na začiatku doplniť, že aktuálne náramok umožňuje reagovať len na klasické SMS správy. Znamená to, že používateľ nemôže reagovať na správy zo služieb ako WhatsApp, Telegram a podobne.

Druhým ALE je, že funkcia nie je aktuálne dostupnou globálne, ale len v domácej Číne. Rovnako nie je známa ani informácia, či bude neskôr uvoľnenou aj pre ostatné regióny. Pevne však veríme, že áno.

Okrem iného vyššie spomínaná aktualizácie priniesla aj niekoľko ďalších vylepšení. Ide napríklad o podporu Pomodoro, čo je metóda riadenia času vyvinutá Francescom Cirillom na konci 80. rokov. Táto technika využíva časovač na rozdelenie práce na intervaly. Ďalej pribudla podpora verejnej dopravy, takzvaný Greentown Pass. Rovnako však ide o funkciu, ktorá nájde využitie len v domácej Číne.  Xiaomi zároveň opravilo aj niekoľko chýb softwaru.

V každom prípade pevne veríme, že niektoré z funkcií, ktoré boli uvoľnené, resp. sú dnes dostupnými v Číne, zavítajú aj do nášho regiónu v dohľadnej dobe.  Ocenili by sme najmä funkciu reagovania na prijaté správy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre