SpravodajstvoXiaomi

Mi 12 má získať novinku po vzore iPhone či Samsungu: Pôjde o najvyspelejší model?

Mi 12 by mal byť jedným z najvybavenejších modelov Xiaomi pre budúci rok, získa však revolučný LTPO displej po vzore Apple?

Xiaomi je bezpochyby jedným z najviac inovatívnych výrobcov na trhu. Len za pár rokov sa dokázal vyšplhať z malej spoločnosti vyrábajúcej softvér na celosvetového giganta, ktorého pozná každý. Nikoho tak neprekvapí, že čínsky gigant plánuje priniesť pre svojích fanúšikov to najlepšie, čo na trhu nájdeme. Výnimkou tak nebude ani model Mi 12, teda vlajková loď pre budúci rok. A i keď bol model Mi 11 predstavený len pred pár mesiacmi, o novej vlajkovej lodi sa rozpráva už teraz.

Mi 12 s novinkou po vzore Apple

Spoločnosť Xiaomi je známa ako „čínsky Apple“ a niečo na tom bude. Portál Xiaomiadictos.com nás práve informuje o prítomnosti LTPO displeja v novej vlajkovej lodi Mi 12, ktorá bola prednedávnom len výsadou americkej spoločnosti. V súčasnosti môžeme nájsť len dvoch výrobcov, ktorí LTPO displeje využívajú, a tými je americký Apple a juhokórejský Samsung. Čo však LTPO displeje sú a aké to má výhody pre používateľov?

LTPO displeje

LTPO displej je typ displeja, ktorý dokáže znížiť obnovovaciu frekvenciu displeja až na 1Hz. Znie to zvláštne, však? Mnohí výrobcovia sa v dnešnej dobe naháňajú za vyššou obnovovacou frekvenciou displeja, prečo by teda spoločnosti ako Apple či Xiaomi siahali po takejto nízkej frekvencii? Odpoveď je jednoduchá.

Vyššia obnovovacia frekvencia dokáže spotrebovať viac energie smartfónu. Každý majiteľ smartfónu s vyššou obnovovacou frekvenciou potvrdí, že sa batéria spotrebúva rýchlejšie, ako pri klasických 60Hz, ako to je však pri Always On móde? Takýto displej predsa nepotrebuje takú vysokú frekvenciu a pokojne mu stačí 1Hz pre zobrazenie času či menšej animácie. Prichádza teda k úspore batérie i displeja, pričom dobrým príkladom sú napríklad Apple Watch, ktoré sa vďaka takémuto displeju dokážu udržať v Always On móde po dlhšiu dobu.

Aké ďalšie novinky by ste uvítali vo vlajkovej lodi od Xiaomi pre budúci rok? A siahli by ste po vlajkovej lodi spoločnosti, alebo vám stačí model z nižšej rady ako Mi 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close