Porovnanie produktovXiaomi

Mi 11 vs. Xiaomi 12: Porovnanie vlajkových lodí posledných rokov, vyplatí sa kúpa nového modelu?

Xiaomi 12 nemusí byť vlajkovou loďou pre každého. Pozrite sa na rozdiely, aké prináša v porovnaní s minuloročným Mi 11.

Len pred pár dňami nám čínske Xiaomi uviedlo svoju vlajkovú sériu do Európy. V súčasnosti sa tento modelový rad skladá z troch modelov, no v blízkej dobe sa má táto séria rozšíriť o ďalšie modely. Základný smartfón série je však už medzi nami a čoskoro sa objaví aj na našich predajných pultoch. Otázkou však ostáva, či sa nám tento smartfón vyplatí kúpiť, alebo je minuloročný Mi 11 stále atraktívnejší, ako nový Xiaomi 12. Rozdielov medzi smartfónmi je mnoho a veríme, že si oba nájdu svoju špecifickú cieľovú skupinu. Aké rozdiely sú však medzi nimi? Pozrite sa na to spolu s nami!

Konštrukcia a displej

Azda najväčším lákadlom modelu Xiaomi 12 je jeho kompaktné telo s menším displejom, ktoré k sebe priťahuje fanúšikov menších smartfónov. So svojimi rozmermi 152.7 x 69.9 x 8.2 mm je naozaj malým smartfónom, pričom vlajková lod z minulého roka prináša rozmery v podobe 164.3 x 74.6 x 8.1 mm. Rozdiel je teda výrazný a ak túžite po malom, no výkonnom smartfóne, určite by sme siahli po tohtoročnej vlajkovej lodi v podobe Xiaomi 12. Teraz sa však pozrieme na displej smartfónu.

Xiaomi Mi 11_displej (1)
Displej modelu Mi 11. Zdroj: YouTube (Xiaomi)

V oboch prípadoch ide o AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Už logicky je displej novšieho smartfónu menší, celkovo má 6.28″. Displej má až 68 biliónov farieb, zatiaľ čo displej u modelu Mi 11 ponúka len 1 bilión farieb. Farby sú tak v novom modeli živšie a realistickejšie. Rámiky sú však u nového modelu o niečo výraznejšie a keď si porovnáme rozlíšenie displejov, Xiaomi 12 ponúka FHD+, zatiaľ čo Mi 11 má k dispozícii QHD displej.

Výkon je pochopiteľne vyšší u Xiaomi 12

Vlajkové smartfóny spoločnosti Xiaomi každý rok prinášajú ten najnovší a najvýkonnejší procesor od spoločnosti Qualcomm. Je teda pochopiteľné, že nový Xiaomi 12 využíva 4nm Snapdragon 8 Gen 1, zatiaľ čo rok starý Mi 11 v sebe skrýva 5nm čipset Snadpragon 888. Výkon medzi týmito čipsetmi však pocítia naozaj len nároční používatelia smartfónov. Ďalej sa pozrieme na kameru, ktorá si rovnako prešla viacerými zmenami.

Xiaomi 12 event
Elegantný dizajn modelu Xiaomi 12. Zdroj: Xiaomi

Tohtoročný Xiaomi 12 vsadil na kvalitný 50mpx snímač, ktorý tvorí určite kvalitnejšie snímky, ako 108mpx hlavný snímač minuloročného Mi 11. Spoločnosť ďalej vynechala tento rok 5mpx makro snímač a u novej vlajkovej lode nasadila 5mpx telefoto makro snímač. Detailné fotky tak budú ešte kvalitnejšie s novým modelom. Vylepšenia sa dočkala aj selfie kamera, ktorá mala v modeli Mi 11 len 20mpx, nový model využíva 32mpx snímač pre selfie snímky.

Väčšia batéria u Mi 11, no nabíjanie rýchlejšie u Xiaomi 12

Keď sa pozrieme na základný model z radu Mi 11, ponúkol nám 4600mAh batériu s podporou 55W nabíjania káblom. Xiaomi však tento rok u modelu Xiaomi 12 vsadilo na slabšiu kapacitu batérie s rýchlejším nabíjaním. V kapacite batérie však nie je až taký rozdiel, novší model totiž využíva 4500mAh batériu. Nabíjanie je v tomto prípade možné až pri 67W, plná kapacita batérie by tak mala byť dosiahnutá už za 39 minút. Len pre porovnanie, nabitie na 100% minuloročnej vlajkovej lodi trvalo 45 minút.

Ktorý model si teda vybrať? Xiaomi 12 ponúka kompaktné rozmery, ktoré môžu byť pre mnohých výhodou, pre iných prekážkou. Mi 11 má zasa rovnako svoje prednosti v oblasti displeja, ktorý je v tomto prípade QHD. Na druhú stranu nám zasa krajšie farby ukáže novší model. Každý používateľ by tak mal sám zvážiť, čo od smartfónu vyžaduje a ktoré prednosti mu imponujú viac. Rozhodujúca môže byť nakoniec aj cena, ktorá je pochopiteľne nižšia u staršieho Mi 11.

Ktorý model by ste si vybrali vy? A plánujete kúpu nového Xiaomi 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close