APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Messenger od Facebook sa priblíži k WhatsAppu: Do aplikácie zavíta v najbližšej dobe táto funkcia! Uvítate ju?

Populárne chatovacia aplikácia Messenger prichádza s aktualizáciou, ktorá nám mimoriadne uľahčí uskutočňovanie online hovorov.

V období posledných dvoch rokov sme chtiac či nechtiac museli zmeniť svoje návyky pri komunikácii. Mnoho vecí sa zo dňa na deň muselo vybaviť pomocou internetu, na čo museli promptne reagovať rôzne webové stránky a aplikácie, ktoré takýto nápor nečakali. Tieto nové zvyky nám ale zdá sa ostali aj napriek uvoľneným opatreniam. Poukazuje na to aj nová aktualizácia Messengera. Na informáciu upozornil web digitaltrends.com.

Pridanie karty Hovory

Facebook Messenger postupne do svojej aplikácie pridáva samostatnú kartu s názvom Hovory. Riešenie je podobné, ako v prípade WhatsAppu, ktorý taktiež patrí pod Meta. V tejto karte uvidíte históriu svojich hovorov pekne pohromade a taktiež odtiaľ viete rýchlo niekomu zavolať. Doteraz ste o danom hovore vedeli iba ak ste otvorili chat s danou osobou a aj táto informácia sa vedela v chate rýchlo stratiť.

Meta takto reaguje na zvýšenú a stále pretrvávajúcu popularitu online hovorov. Štatistiky hovoria o dennom náraste hovorov až o 40 percent oproti obdobiu spred pandémie. V číslach sa bavíme o viac než 300 miliónoch hovorov denne, čo nie je málo.

Aj táto aktualizácia odkazuje na popularitu aplikácie WhatsApp. Ak chce Messenger zostať medzi populárnymi aplikáciami, tak sa musí prispôsobiť aktuálnym trendom. Po tejto aktualizácii sa preto očakáva ešte vyšší počet hovorov, pretože ľudia ich budú mať oveľa viac dostupnejšie. K rastu popularity online hovorov určite prispeli aj poskytovatelia mobilných služieb, ktorí museli posilniť signál svojich vysielačov. Nehovor viac o tom, že mnoho mobilných operátorov zdražovalo ceny svojich služieb. Online hovory sú preto porovnateľné s tými klasickými, no cena je výrazne odlišná (ak rátame cenu za internet).

Čo sa týka umiestnenia tejto sekcie, tak svoje miesto dostala v spodnom menu medzi sekciou Chaty a Ľudia. V spodnom menu tak po novom budeme mať až štyri ikony. Ako to bude vyzerať si môžete pozrieť na obrázku nižšie.

messenger karta hovory
Zdroj: digitaltrends.com

Túto novinku už môže vidieť a naplno používať malá skupinka šťastlivcov. Dátum vydania globálnej aktualizácie s dostupnosťou pre každého zatiaľ známy nie je, no určite to je otázka ak nie najbližších dní, tak nanajvýš týždňov.

Zaujímavé bude taktiež sledovať aj vývoj popularity samotného Messengera. Tá v poslednom období stagnovala, prípadne mierne poklesla v prospech aplikácií ako Telegram, Instagram, či práve spomínaného WhatsAppu. Prínosom tejto aktualizácia sa vie Messenger znova zaradiť medzi tie najpopulárnejšie aplikácie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close