APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Messenger od Facebook pravdepodobne čaká jedna z najväčších zmien za posledné roky. Uvítali by ste ju?

Facebook sa možno vráti niekoľko rokov dozadu, kedy nebol Messenger sólo aplikáciou.

Sociálna sieť Facebook uzrela svetlo sveta ešte v roku 2004. V roku 2008 sme sa mohli po prvýkrát stretnúť s platformou Facebook čet a o tri roky neskôr, sociálna sieť predstavila aplikáciu Messenger pre iOS a Android.

Niekoľko posledných rokov nie je možné komunikovať s priateľmi cez aplikáciu Facebooku bez toho, aby sme nemali nainštalovanú v smartfóne aj aplikáciu Messenger. Inými slovami, sociálna sieť nás prinútila stiahnuť si ďalšiu aplikáciu do našich telefónov. O to viac prekvapujúce sú zistenia, s ktorými prichádza portál TheVerge.com.

Čaká Messenger jedna z najväčších zmien za posledné roky?

Spoločnosť Meta údajne uvažuje o tom, že by integrovala Messenger späť do rozhrania aplikácie Facebooku. Podľa publikovaných správ za návrhom stojí Tom Alison, ktorý je vývojovým šéfom aplikácie. The Verge sa odvoláva na uniknutú internú správu z konca apríla tohto roka, ktorú sa portálu podarilo získať.

Integrácia Messengeru späť do aplikácie Facebook dáva zmysel z viacerých strán. Aktuálne ide totiž o dve rôzne aplikácie, ktoré sú navzájom prepojené, čo môže pri vývojí nových funkcií robiť vývojárom vrásky na čele. Podľa uniknutých správ, ale za integráciou četovacej platformy do rozhrania hlavnej aplikácie stojí úplne niečo iné. Portál píše, že Facebook sa chce priblížiť bližšie k TikToku, ktorý má komunikačnú platformu integrovanú v hlavnej aplikácii. Nateraz si ale nie sme istí, či Meta „zabije“ aktuálny Messenger, alebo ho bude držať pri živote po boku Facebooku.

Pre tých, ktorí nevedia, tak TikTok je najrýchlejšie rastúcou sociálnou sieťou na svete, ktorá pobláznila už viac ako jednu miliardu používateľov. Lákadlom je hlavne pre mladých. Na druhej strane sociálnej sieti Facebook nepribúda toľko používateľov, ako by si Meta priala. Nehovor viac o tom, že priemerný vek používateľov Facebooku posledné roky rastie.  Či sa ale podarí týmto krokom dosiahnuť cieľ, ktorý si Meta stanovila, nevieme.

V každom prípade, uvítali by ste Messenger integrovaný späť v aplikácii Facebook? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Zobraziť komentáre
Close
Close