HuaweiSpravodajstvo

Medzi Huawei a USA to vrie. Na obzore sú ďalšie sankcie, ktoré môžu čínskemu výrobcovi ublížiť!

Trump ma žolíka v rukáve

Nie je tajomstvom, že medzi Huawei a USA to vrie. Ešte v minulom roku Američania uvalili prvé kolo sankcií na čínskeho technologického tigra, ktoré sa pretavili v nemožnosť obchodovania s americkými spoločnosťami. Tento rok sankcie boli rozšírené aj o neamerické firmy, ktoré využívajú na výrobu svojich produktov americké technológie. To sa odzrkadlilo hlavne na problémoch s dodávkami procesorov Kirin, ktoré fyzicky vyrába taiwanský výrobca TSMC. Len pre zaujímavosť, TSMC poslednú dodávku procesov musí doručiť do 14. septembra. Po tomto termíne vyprší „prechodné obdobie“, dokedy mohla spoločnosť vybaviť existujúce objednávky prijaté ešte pred prijatím opatrenia.

Nové kolo sankcií na obzore

Známy spravodajský portál Nikkei claims prišiel so správami, v ktorých poukazuje na nové kolo sankcií, ktoré môžu mať na spoločnosť Huawei ďalekosiahlejšie dopady, ako je obmedzenie obchodovania s firmami, ktoré využívajú na výrobu svojich produktov americké technológie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa dostupných správ, na stole má byť opatrenie, ktoré nepriamo môže ovplyvniť kooperáciu mnohých firiem so spoločnosťou Huawei.

Američania majú zvažovať, že vládne organizácie vrátane agentúr nebudú uzatvárať alebo predlžovať existujúce zmluvy so spoločnosťami, ktoré obchodujú s Huawei, ZTE, Hikvision Digital Technology, Zhejiang Dahua Technology, či Hytera Communications.

Nové opatrenie by malo byť údajne platné od 13. augusta a vyžadovať by malo od spoločností obchodujúcich s USA a Huawei, aby dôveryhodne preukázali, že nepoužívajú žiadne zakázané výrobky od vyššie uvedených spoločností za podmienky, že budú chcieť aj naďalej kooperovať s USA.

Tento krok sa má údajne dotknúť približne 800-japonských firiem, medzi ktorými nájdeme ich dcérske spoločnosti obchodujúce priamo na území USA. Aktuálne ešte nie je celkom jasné, ako bude zadefinované používanie „zakázaných výrobkov“, ako aj to, či opatrenie sa bude vzťahovať aj na pridružené spoločnosti.

V každom prípade, ak by nabralo spomínané opatrenie platnosť, tak by mnohé firmy boli vystavené do pozície, „buď Huawei, alebo my (teda Američania)“. 

Len pre pripomenutie, pár dní dozadu obehla svet oficiálna správa, že Británia ukončuje s Huawei spoluprácu pri budovaní 5G infraštruktúry. Dokonca všetky komponenty, ktoré boli medzičasom zakúpené, budú musieť mobilní operátori vymeniť do roku 2027.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close