APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Máte vo svojom smartfóne niektorý z týchto typov aplikácií? Je najvyšší čas sa ich zbaviť!

Ak máte vo svojom smartfóne aplikácie, ktoré nevyužívate, mali by ste ich odinštalovať. Rovnako sa však zbavte aj týchto aplikácií.

Priemerný človek má vo svojom smartfóne viac ako 80 aplikácií, pričom väčšinu z nich nevyužíva. Tie mu potom zbytočne zaberajú pamäť a len ťažko sa nám ich zbavuje. Buďme k sebe úprimní, premazávanie smartfónu nie je úplne príjemná činnosť a dokáže zabrať veľa času. Rovnako si musíme aj premyslieť, ktoré aplikácie vo svojom smartfóne necháme a ktoré konečne odinštalujeme. Pomôcť s výberom týchto aplikácií vám môžeme aj my, keďže sme si pre vás pripravili zoznam takých, ktoré vo svojom smartfóne určite nepotrebujete. A tento zoznam nám sprostredkoval portál makeuseof.com. Tak schválne, koľko takých prechovávate vo svojom smartfóne aj vy?

Predinštalované aplikácie v zariadení častokrát nepotrebujeme

Mnoho výrobcov smartfónov do svojich zariadení podsúva veľa bloatware. Bloatware je druh aplikácií, ktorý máme v smartfóne predinštalované už pri jeho kúpe. Niektoré smartfóny ho evidujú viac a iné menej, no stále ide z veľkej časti o aplikácie, ktoré nikdy ani nevyužijeme. Týchto aplikácií by sme sa mali zbaviť, aby nám zbytočne len nezaberali miesto na internom úložisku. Rovnakým typom sú aj aplikácie, ktoré sa v smartfóne nachádzajú pri prvom zapnutí už duplicitne. Príkladom môže byť internetový prehliadač, keďže vo väčšine zariadení nájdeme Google Chrome, no aj alternatívu od výrobcu nášho smartfónu. V smartfóne nám však postačí len jedna z týchto aplikácií.

Ak by ste potrebovali pomôcť s odstráneným systémových aplikácií, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali tejto téme.

Zbaviť by sme sa mali aj takých aplikácií, ktoré sme kedysi využívali, no dnes už ich nepotrebujeme. Ide napríklad o rôzne aplikácie ako napríklad aplikácia pre baterku, QR skener, nahrávanie obrazovky a podobne. Dnes už sú tieto funkcie zabudované v smartfóne, no kedysi sme k tomu museli využiť inú aplikáciu. Ak však takúto aplikáciu v smartfóne stále máme, pokojne ju môžeme odinštalovať. Zbaviť sa môžeme aj duplicitných aplikácií pre Google apps. Google dnes ponúka množstvo funkcií vo svojich aplikáciách a taký Google kalendár, Google Keep, či Gmail vedia dobre nahradiť iné alternatívy. Skúste presedlať k aplikáciám od Googlu, ktoré v smartfóne máme už pri kúpe a zbavte sa starších aplikácií, ktoré nemajú toľko funkcií.

Zbavte sa aj aplikácií, ktoré môžu škodiť

Niektorých aplikácií sa nezbavujeme pre naše pohodlie. Do tejto kategórie vieme zaradiť napríklad aplikácie určené k zvýšeniu výkonu nášho zariadenia. Čističe interného úložiska či pamäte RAM dnes nie sú efektívne a dokážu naše zariadenie ešte spomaliť. Zbavte sa ich teda čo najskôr. Do rovnakej kategórie by sme vedeli zaradiť aj aplikácie sociálnych sietí, ktoré si vieme otvoriť aj cez prehliadač. Aplikácie nás totiž nútia tráviť svoj čas na sociálnych sieťach, no ak musíme ísť na sociálnu sieť cez prehliadač, strávime na nej oveľa menej času.

Osobitnou kategóriou sú aplikácie a hry, ktoré už dlhšiu dobu nevyužívame. Môže ísť pokojne o appky, ktoré sme kedysi využívali, no prestali nás časom baviť alebo sme si pre ne našli iné alternatívy. Aj v takomto prípade by sme sa ich mali zbaviť čo najskôr, aby nám nezaberali miesto v smartfóne a navyše ho aj nespomaľovali.

Ak potrebujete identifikovať aplikácie, ktoré ste dlhšie nepoužili, tak využitie funkciu obchodu Play a možnosť správy aplikácií. Kliknite na váš avatar. Potom zvoľte možnosť Správa aplikácií a zariadení. Následne sa prekliknite na kartu Správa a využite filter, aby ste zoradili aplikácie od tých najmenej používaných.

Koľko aplikácií máte vo svojom smartfóne vy? A koľko ich aj reálne využívate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close