Máte váš počítač kompatibilný s novým Windowsom 11? Táto aplikácia od Microsoftu vám to prezradí!

Pozrite sa, či je váš počítač kompatibilný s novým Windowsom 11, ktorý bol práve predstavený. Prezradí vám to aplikácia Kontrola stavu počítača (PC Health Check) od Microsoftu.

Windows 11
Zdroj: Microsoft

Microsoft v priebehu včerajšieho dňa oficiálne predstavil nový operačný systém Windows 11. Ten priniesol nielen svieži vietor z pohľadu úprav vo vzhľade a nových dizajnových prvkov, ale hlavne priniesol aj nové funkcie. Jednou z najviac diskutovaných tém bola bezpochyby implementácia obchodu s Android aplikáciami, Amazon Store do obchodu Microsoft Store. Samozrejme, spolu s implementáciou tohto obchodu, Windows 11 priniesol aj možnosť spúšťania Android aplikácií v rozhraní počítača.

Je váš počítač kompatibilný s Windowsom 11?

Jednou z prvých otázok po predstavení novej verzie operačného systému zo strany používateľov bola, je môj počítač kompatibilný? Táto otázka nabrala na váhe ešte potom, ako Microsoft upozornil, že nový Windows 11 nebude dostupný pre každého.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tak či onak, otázku ohľadne kompatibility je možné rozlúsknuť prostredníctvom aplikácie Kontrola stavu počítača (PC Health Check) od spoločnosti Microsoft. Aplikáciu môžete stiahnuť prostredníctvom tohto odkazu. Potom, ako aplikáciu stiahnete a nainštalujete, tak po jej spustení by ste mali vidieť obrazovku, ako môžete vidieť nižšie.

Kontrola pocitaca_1
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Následne už stačí dať len možnosť „Overiť teraz“. Potom vám v priebehu pár sekúnd aplikácia skontroluje kompatibilitu s Windowsom 11. V prípade, ak budete mať kompatibilný počítač, tak uvidíte notifikáciu, ako môžete vidieť nižšie.

Windows 11 Kompatibilita
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Rovnako treba podotknúť, že aktualizácia na Windows 11 bude dostupná pre používateľov s Windowsom 10 pričom Microsoft na svojich stránkach deklaruje, že uvoľnená bude pre väčšinu zariadení začiatkom budúceho roka. Rovnako sa však objavili informácie, že s distribúciou ako takou, Microsoft začne ešte v tomto roku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre