Máte v smartfóne málo ukladacieho priestoru? Vďaka týmto tipom ušetríte aj niekoľko gigabajtov!

Ak máte málo priestoru v smartfóne, mali by ste sa pokúsiť šetriť ho čo najviac. Vďaka týmto tipom to môžete jednoducho docieliť.

Vycistenie smartfonu od nepotrebnych suborov
Zdroj: Vosveteit.sk

Interné úložisko je dnes problém mnohých používateľov, keďže jeho kapacita je obmedzená a s miznúcimi slotmi pre SD karty sa stretávame s nedostatkom priestoru. Pretože zatiaľ čo sme si pred niekoľkými rokmi pokojne vystačili so 16GB pamäte, ktorú sme doplnili o SD kartu, dnes sa s tým častokrát nestretneme. V priemernom smartfóne dnes pritom nájdeme aspoň 64GB interného úložiska aj keď to taktiež nie je žiadna sláva. Pre čoraz väčšie aplikácie a taktiež operačný systém potrebujeme aspoň 128GB pamäte, ak nie aj 256GB. Čo ale môžeme robiť ak pracujeme s telefónom s obmedzeným úložiskom? Vďaka týmto tipom budete môcť ušetriť aj niekoľko gigabajtov!

Ušetrite v smartfóne priestor vďaka online službám

Google Disk, Fotky Google, OneDrive či Dropbox. Pre ušetrenie priestoru na internom úložisku môžeme prejsť na nejakú cloudovú službu, kde si svoje súbory zálohujeme. Ak náš smartfón nepodporuje slot pre SD karty, rozšírime si tak úložisko o cloudový priestor, ktorý je navyše jednoducho prenosný aj medzi viacerými zariadeniami. Spoľahnúť sa môžeme aj na ďalšie online služby, ktoré nám v smartfóne ušetria nejaký ten priestor.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Disk_Google Drive
Zdroj: Vosveteit.sk

Rozprávame sa napríklad o službách ako Spotify či YouTube pre počúvanie piesní. Ak teda vo svojom telefóne ešte stále držíte väčšie množstvo piesní alebo videí, začnite počúvať hudbu cez Spotify alebo inú streamovaciu službu. To isté platí pre filmy či seriály. Nesťahujte si tieto súbory do telefónu, no jednoducho si ich pustite prostredníctvom služieb ako Netflix, Disney+ alebo iných streamovacích služieb. Priestor v smartfóne vieme ušetriť aj odinštalovaním aplikácií, ktoré môžeme nahradiť prehliadaním online. Máte v telefóne aplikáciu pre cestovné poriadky? Prehliadajte ich na webe! Riešenie je jednoduché najmä v prípade, že tieto aplikácie zaberajú desiatky až stovky megabajtov.

Neukladajte si do ukladacieho priestoru zbytočné súbory

Môže to znieť jednoducho, no koľko príloh z e-mailu si uložíte do telefónu bez rozmyslu nad tým či ich vlastne potrebujete? Tieto súbory si väčšinou do zariadenia ukladáme automaticky, no taktiež dokážu zabrať množstvo priestoru v smartfóne. Nabudúce keď vám teda nejaký e-mail s prílohou príde, tak si premyslite či túto prílohu skutočne potrebujete. Rovnako si vypnite automatické ukladanie fotografií zo správ na sociálnych sieťach. V galérii sa vám tak určite nachádza množstvo snímok, ktoré už nikdy nepoužijete.

gmail e-mailove spravy
Zdroj: xlaura / Shutterstock.com

Pre dočasné uvoľnenie priestoru môžete aj odstrániť súbory cache. V tomto prípade ale musíte myslieť na to, že sa po chvíli vrátia späť. Dokáže nám to však získať nejaký ten čas k tomu, aby sme tento priestor vedeli zaplniť iným spôsobom. Pre zníženie zabranej kapacity úložiska v smartfóne by ste mali vykonať aj akési „jarné upratovanie“ a zbaviť sa nepotrebných súborov. Následne sa môžete snažiť o to, aby vám pamäť nezaberali ďalšie zbytočnosti. A inšpirovať sa môžete aj našimi tipmi.

Aké veľké interné úložisko má váš smartfón? A stačí vám to? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre