Máte v Gmaili stovky neprečítaných správ? Takto ich odstránite a prečistite si schránku v priebehu pár sekúnd!

Pozrite sa krok po kroku, ako môžete z vašej e-mailovej schránky odstrániť všetky neprečítané správy pomocou pár kliknutí. Zaberie vám to minimum času.

Gmail spravy titulka
Zdroj: In Green / Shutterstock.com

Poriadok v e-mailovej schránke je základný predpoklad toho, aby sa nám s ňou pracovalo dobre. No plynúcim časom môže našu schránku zahltiť reklama, rôzne newslettery a ďalšie správy, ktoré ignorujeme. Vo väčšine prípadov tieto e-maily ani neotvoríme, čo môže viesť k tomu, že sa nám nakopia stovky až tisíce neprečítaných správ, ktoré nám vedia zneprehľadniť používanie schránky.

Ako odstrániť všetky neprečítané správy

Bolo by nepraktické a prácne prechádzať jednu správu za druhou a odstraňovať ich. Google myslel aj na túto situáciu, aby sme ich mohli odstrániť všetky pár kliknutiami v priebehu pár sekúnd. Postup je pomerne jednoduchý. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Otvorte si v prvom kroku Gmail a kliknite na ikonu vyhľadávania (tri vodorovné čiary). Následne sa vám zobrazí panel s viacerými možnosťami.

ako vymazat vsetky neprecitane spravy gmail
Zdroj: Vosveteit.sk

Rozkliknite teraz položku Hľadať a z ponuky vyberte možnosť Neprečítané správy. Potom kliknite na modrú ikonu Hľadať, ako môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie.

ako vymazat vsetky neprecitane spravy gmail_2
Zdroj: Vosveteit.sk

 

Následne vám Gmail zobrazí výpis s neprečítanými správami. Kliknite na možnosť označiť všetky správy. Ide o checkbox v ľavom hornom rohu vo výpise správ.

ako vymazat vsetky neprecitane spravy gmail_3
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku vám Gmail ponúkne možnosť označiť všetky e-mailové správy, ktoré sú neprečítané a nielen 50, resp. 100. Kliknite na možnosť Vybrať všetky konverzácie zodpovedajúce tomuto vyhľadávaniu.

ako vymazat vsetky neprecitane spravy gmail_4
Zdroj: Vosveteit.sk

V poslednom kroku, ako označíte všetky neprečítané správy, stačí už len kliknúť na ikonu koša, ktorú uvidíte v riadku, kde ste predtým označili všetky správy. Viď snímku obrazovky nižšie.

ako vymazat vsetky neprecitane spravy gmail_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako odstránite neprečítané správy, tak tie sa presunú do Koša a po 30 dňoch budú automaticky odstránené. Ak by ste ich ale chceli vymazať ihneď, tak Koš ponúka možnosť odstránenia správ aj skôr. Ako kliknete na možnosť Vyprázdniť kôš, tak dôjde k odstráneniu všetkých správ v priečinku.

ako vymazat vsetky neprecitane spravy gmail_6_vysypanie kosa
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, dovoľte nám, dať vám do pozornosti článok, v ktorom sme sa venovali téme, ako si môžete schránku prečistiť aj od iných starých správ, ktoré ste napríklad dostali rok či viac dozadu. Pomocou tohto návodu môžete získať extra úložný priestor a potrvá vám to rovnako krátko, ako odstránenie neprečítaných správ.

Poznáte aj vy nejaké triky, pomocou ktorých si môžete prečistiť e-mailovú schránku? Dajte nám ich vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre