NávodySamsung

Máte Samsung s podporou 5G, ale nevyužívate výhody tohto typu siete? Toto nastavenie si zmeňte, inak plytváte batériou

Pozrite sa, ako môžete vo vašom Samsungu obmedziť pripájanie sa do 5G sietí. Ušetriť tak môžete cennú energiu batérie, ak túto technológiu nevyužívate.

Hoci naprieč Slovenskom pokrytie 5G signálom nie je zatiaľ dostupné všade, tak aj napriek tomu, mnohí používatelia siahajú po 5G zariadeniach. Dôvodov prečo tak robia, je viacero. Na jednej strane výrobcovia smartfónov idú s dobou a predstavujú zariadenia s podporou tejto technológie na úkor 4G zariadení.

Rovnako ale treba povedať, že mnoho používateľov po tomto type smartfónu siaha z dôvodu, že jednoducho chce mať zariadenie s podporou tejto technológie. Je to logické, zatiaľ čo v roku 2020 bol tento typ siete prítomný len v pár oblastiach, ktoré by sme zrátali na prstoch jednej ruky, tak dnes je dostupnou naprieč viacerými väčšími mestami vrátane ich priľahlých obcí.

Hoci 5G technológia ponúka mnoho výhod, tak so sebou prináša aj niekoľko nevýhod. Je ňou najmä spotreba energie v telefóne. Ešte v marci 2020 Xiaomi odhalilo, že 5G siete potrebujú na svoj riadny chod viac energie, ako 4G/LTE. S podobnými závermi prišli neskôr aj ďalší výrobcovia smartfónov.

„…Spotreba energie 5G smartfónov je približne o 20% vyššou, ako to je v prípade 4G smartfónov…“ uviedla spoločnosť.

To je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo výrobcovia smartfónov vybavujú telefóny batériami s vyššou kapacitou, či optimalizujú ďalšie komponenty v telefóne, aby sme rozdiely vo výdrži zariadenia na jedno nabitie pocítili čo najmenej.

Ak nevyužívate 5G sieť naplno, tak toto nastavenie si zmeňte

Ak sa pravidelne nachádzate mimo pokrytie 5G siete, prípadne nevyužívate výhody tohto typu siete naplno, tak vám odporúčame, aby ste si vo vašom telefóne vypli pripájanie sa k 5G sieťam. K týmto nastaveniam sa v telefónoch Samsung dostanete pomocou pár kliknutí. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Otvorte si teraz Nastavenia smartfónu a následne otvorte sekciu Pripojenia.

Ako vypnut v Samsungu pripajanie sa k 5G sieti_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku zvoľte možnosť Mobilné siete. Teraz z ponuky vyberte Režim siete.

Následne zmeňte preferovanú 5G sieť na LTE/4G sieť. Potom, ako toto nastavenie upravíte, tak váš smartfón nebude vyhľadávať siete piatej generácie a zároveň, ak budú dostupné, tak sa k ním nebude pripájať.

Ako vypnut v Samsungu pripajanie sa k 5G sieti_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Vďaka tomuto nastaveniu ušetríte značnú časť energie vášho zariadenia. Mimochodom, podobné nastavenia ponúkajú aj telefóny Xiaomi, Huawei a ďalšie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close