Máš Samsung? Aplikácia Moje súbory skrýva tajné menu. Takto ho aktivuješ. Ponúka užitočnú funkciu!

Pozri sa, ako aktivuješ skryté menu v aplikácii Moje Súbory v telefónoch spoločnosti Samsung vrátane toho, aké funkcie a nástroje ponúka toto tajné menu.

Skryte menu Samsung Spravca suborov
Zdroj: Pete Linforth z Pixabay, úprav Vosveteit.sk

Smartfón, ktorý nosíš vo vrecku nohavíc, schováva v sebe viacero užitočných nástrojov a funkcií. Mnohé z nich sú ale dobre schované a je ich potrebné povoliť. Nedávno sme sa pozreli napríklad na skryté menu v aplikácii Galéria, prípadne na to, ako môžeš aktivovať Vývojárske menu v tvojom telefóne.

Tieto rôzne skryté nastavenia umožňujú lepšie prispôsobiť ti mobil. Napríklad prostredníctvom vývojárskeho menu môžeš upraviť rýchlosť animácií v zariadení. Pomocou úpravy tohto nastavenia môžeš docieliť, že tvoj telefón bude fungovať pocitovo rýchlejšie, než je tomu dnes.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dnes by sme ti chceli dať do pozornosti ďalšie skryté menu, ktoré ale nájdeš len v smartfónov od spoločnosti Samsung. Dôvodom je, že je schované aplikácii Moje súbory. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o vstavanú aplikáciu v telefónov Samsungu. Na funkciu nižšie upozornil Roman Macháč prostredníctvom YouTube videa.

Ako aktivovať skryté menu v aplikácii Moje súbory

Proces aktivovania skrytého menu je jednoduchý a zvládneš ho povoliť aj v prípade, ak nie sú technicky zručný používateľov. Urobiť tak môžeš pomocou pár krokov a my si ich nižšie ukážeme ako na to. Poďme na to.

  • Otvor si aplikáciu Moje súbory. Upozorňujeme ale, že musí ísť o vstavanú aplikáciu od Samsungu.
  • Klikni teraz na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu.
  • Otvor Nastavenia aplikácie.
  • Ponuku teraz zroluj k možnosti Moje súbory – informácie. Klikni na túto možnosť.
  • Teraz niekoľkokrát za sebou rýchlo klikni na verziu aplikácie, až kým neuvidíš v spodnej časti obrazovky „Enable MyFiles Lab“. Keď spozoruješ túto hlášku, tak to znamená, že si aktivoval skryté menu.
  • Ako uvidíš upozornenie vyššie, tak sa vráť späť do hlavnej ponuky aplikácie. Následne klikni na tri zvislé body a otvor Nastavenia aplikácie (pozn. ak by sa len vrátil späť z karty Moje súbory, tak novú možnosť hneď neuvidíš).
  • Ponuku zroluj úplne na spodok a uvidíš tam MyFiles Labs. Klikni na túto položku a dostaneš sa do skrytého menu.

Ak by si potreboval vidieť návod vyššie na snímkach obrazovky, tak ti ich prikladáme nižšie.

Túto užitočnú funkciu si zapni

Pravdou je, že toto skryté menu síce ponúka menej nastavení v porovnaní s obdobnými ponukami v ďalších aplikáciách, ale o to viac sú užitočné. Dovoľ nám, aby sme ti dali tip, a povolil si funkciu „Permanetly Delete Option“, ktorá nám padla do oka.

skryte menu v aplikacii moje subory v Samsung smartfone odstranenie suborov skryta funkcia
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako aktivuješ túto funkciu, tak budeš môcť odstrániť súbory cez Správcu súborov bez toho, aby ti ich smartfón premiestnil do koša. Ušetríš tak čas (kým ich smartfón odstráni neskôr sám) a niekoľko kliknutí navyše, prostredníctvom ktorých by si musel ísť vysypať kôš s odstránenými súbormi, ak by si potreboval extra úložný priestor hneď. Ako označíš súbory, ktoré chceš odstrániť, tak sa ti zobrazí možnosť Natrvalo odstrániť. Keď na ňu klikneš, tak len potvrď ich vymazanie.

skryte menu v aplikacii moje subory v Samsung smartfone odstranenie suborov skryta funkcia_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Poznáš podobné skryté funkcie aj ty? Daj nám ich vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach, aby sme ich dali do pozornosti ďalším čitateľom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre