Spravodajstvo

MARK ZUCKERBERG: “…na určitej úrovni si už nikto nezaslúži mať toľko peňazí…”

Kde je hranica koľko peňazí môže človek vlastniť? MARK ZUCKERBERG si myslí, že miliardy dolárov v rukách jednotlivcov sú nerozumne akumulované.

Mali by podľa Vás existovať miliardári? V súčasnosti existuje približne 2,5-tisíc miliardárov naprieč  celým svetom. Podľa reportu Hurun Global Rich List 2019  najbohatším človek na Zemi je zakladateľ Amazonu, Jeff Bezos. Ten je ďaleko pred všetkými, vlastní majetok o hodnote 147 miliárd amerických dolárov. Druhým najbohatším mužom na svete je Bill Gates, ktorý však na túto priečku klesol nie z dôvodu, že by zarábal menej, ale vďaka filantropii, ktorej sa aktívne venuje. Prvú trojicu uzatvára Warren Buffett s 88 miliardami dolárov. Štvrtým najbohatším človekom na Zemi je Bernard Arnault, ktorý vlastní francúzsky koncern LVMH, ktorý sa zaoberá odevníctvom a potravinami. Jeho majetok dosahuje hodnotu 86-miliárd dolárov. 5. najbohatším mužom na svete je Mark Zuckerberg, ktorého majetok je približne  80-miliárd dolárov.

“…nikto si nezaslúži toľko peňazí…”

Portál  Futurism.com  prišiel s reportom, v ktorom hovorí o slovách 5. najbohatšieho muža na svete. Ten sa vyjadril k otázke jedného zo zamestnancov spoločnosti počas “Q&As at Facebook” týkajúcej sa návrhu dane z majetku, ktorá bola navrhnutá Sandersom (pozn. redakcie: Barnie Sanders je kandidát na amerického prezidenta).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

“Neviem, či mám presný prah, koľko peňazí by mal niekto mať, ale na určitej úrovni si už nikto nezaslúži mať toľko peňazí,..”, povedal Mark Zuckerberg. Ďalej dodal: “Myslím si, že keď urobíte niečo dobré, tak si zaslúžite odmenu, ale nemyslím si, že niektoré zhromaždené zdroje, môžu byť tak nerozumne akumulované…”

Tieto slová Mark povedal ako sme vyššie spomínali počas “Q&As at Facebook”. Jedná sa o interné sedenie so zamestnancami, kedy vedenie firmy odpovedá na otázky zamestnancov. Ku nahrávke z tejto internej diskusie sa dostal portál TheVerge.com.

V rámci USA sú technologické spoločnosti aktuálne horúcou témou. Viacero kandidátov na prezidenta, vedených senátorkou Elizabeth Warren sa totiž prikláňajú k myšlienke, že veľké technologické spoločnosti by nemali byť tak vplyvnými, aby mohli potencionálne destabilizovať finančné trhy. V rámci tejto diskusie sa častokrát spomína digitálna mena Libra  od spoločnosti Facebook.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close