APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Málo známe, ale aj napriek tomu šikovné funkcie v Messengeri, ktoré mnohí nepoznajú

Hoci ho používame každý deň, tak aj napriek tomu, mnoho funkcií nepoznáme

V súčasnosti jednou z najpopulárnejších komunikačných platforiem na svete je Messenger. Ide o službu, ktorá je automaticky aktivovanou pre všetkých používateľov sociálnej siete Facebook.  Paradoxom je, že hoci túto službu používa väčšina z nás, tak aj napriek tomu nepoznáme mnoho funkcií, ktoré ponúka.

Messenger
Messenger
Price: Free

End-to-end šifrovanie

Súkromie je čoraz viac frekventovanejšou témou. Za týmto účelom sa najčastejšie spomína End-to-end šifrovanie, kedy konverzácia je skutočne súkromnou. Túto formu konverzácie ponúka aj služba Messenger, len ju treba zapnúť. Urobiť tak môžete dvomi spôsobmi. Prvým je pomocou kliknutia na ikonku pera a následne na ikonku zámku. Potom budete môcť vytvoriť konverzáciu s podporou šifrovania.

Druhým alternatívnym spôsobom, ako môžete zapnúť tento typ konverzácie, je pomocou otvorenej konverzácie, kde kliknite na ikonku „i“ a následne zvoľte možnosť Prejsť na tajnú konverzáciu. 

Miznúce správy

Miznúce správy sú ďalšou funkciou, ktorá je málo známou. Jedným z dôvodov je, že ide o vskutku novú funkciu, ktorá bola predstavená len nedávno. Vyvolanie toho režimu je veľmi jednoduché. Potom, ako máte otvorenú konverzáciu, tak potiahnite prstom zo spodu smerom hore. Následne sa vám zobrazí úvodná notifikácia, ktorá vám ukáže ako tento typ konverzácie funguje, a následne sa vám otvorí konverzácia v tomto type režime.

Ako už z názvu režimu plynie, tak v prípade konverzácie, po 60 minútach od odoslania  správy dochádza k jej zmazaniu. Rovnako, ak druhá strana spraví snímku obrazovky, tak budete o tom informovaný.

Možnosť zmeny motívu konverzácie

Vedeli ste, že vzhľad konverzácie môžete upraviť. Je to vskutku jednoduché a Messenger ponúka desiatky rôznych motívov. Všetko, čo k tomu potrebujete urobiť, je otvoriť si konverzáciu, kliknúť na ikonu „i“ a následne zvoľte možnosť motív, odkiaľ sa vyberte vami preferovaný vzhľad konverzácie.

Četové hlavičky

Poslednou funkciou, na ktorú by sme chceli upozorniť, je funkcia chatových hlavičiek. Vo svojej podstate ide o funkciu vytvorenia plávajúce konverzácie nad ostatnými aplikáciami. Vyvolať ju môžete pomocou podržania ikony kontaktu. Následne zvoľte možnosť Otvoriť chat head. Potom budete presmerovaný do nastavení smartfónu, kde je potrebné tuto funkciu povoliť.

Messenger_funkcia chatovych hlaviciek_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Funkcia funguje na princípe, že ak vám príde neskôr správa, tak uvidíte bublinu s profilovou fotkou kontaktu, ktorá vám píše. Po kliknutí na ikonu, sa vám zobrazí plávajúcu konverzáciu nad práve otvoreniu aplikáciou.

Ďalšie funkcie

Vedeli ste, že keď kliknete na ikonu vášho profilu, tak sa vám otvoria dodatočné nastavenia, v rámci ktorých môžete napríklad vypnúť svetlý/tmavý režim. Prípadne môžete zmeniť váš stav, aby ste neboli pre ostatných používateľov viditeľným, že ste online? 

Messenger_dalsie nastavenia po kliknuti na ikonu profilu
Zdroj: Vosveteit.sk

Páčil sa vám článok alebo bol pre vás užitočným? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Zobraziť komentáre
Close
Close