Mali by ste mať zapnuté automatické aktualizácie smartfónu? Pozrite sa na výhody, no aj nevýhody týchto aktualizácií!

Automatické aktualizácie systému dokážu so sebou priniesť výhody, no aj nevýhody. Pozrite sa, či by ste ich mali mať aktívne aj vy.

Aktulizacia telefonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Z každého rohu na nás útočia informácie o tom, že aktualizácie smartfónu sú dôležité. Prinášajú nám do zariadenia zvýšenú bezpečnosť a taktiež nové funkcie, ktoré privíta takmer každý z nás. Smartfóny nám zvyčajne ponúkajú aj možnosť inštalácie aktualizácií automaticky, zvyčajne počas hodín, kedy svoj smartfón nevyužívame. Ľudia sa pri tomto delia len na dva tábory. Niektorí tieto aktualizácie povolia a ďalej sa o aktualizáciu svojho smartfónu nestarajú. Ten druhý tábor však takýto spôsob aktualizácií odmieta a radšej si ich stiahne a nainštaluje sám. Ako by sme sa k týmto aktualizáciám mali postaviť my? Odpoveď nám prináša portál helpdeskgeek.com a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne.

Automatické systémové aktualizácie sa odporúčajú

Keď sa pozrieme na samotný koncept automatických systémových aktualizácií, ide o skvelý spôsob, ako udržať náš smartfón vždy s aktuálnym systémom. Už len z hľadiska bezpečnosti by sme mali svoj smartfón vždy udržiavať aktualizovaný, aby bol menej náchylný na najnovšie hrozby a útoky. S automatickými aktualizáciami sa náš smartfón o všetko postará sám a my nemusíme robiť nič navyše. Okrem toho môžu automatické aktualizácie zabezpečiť lepšiu stabilitu smartfónu. Aktualizáciami sa totiž vyhýbame aj náhodným pádom aplikácií či rôznym lagom, ktoré sa v zariadení môžu vyskytnúť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 13_aktualizacia_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Podstatnou súčasťou sú aj najnovšie funkcie, ktoré s aktualizáciami prichádzajú. A ak sa aktualizácie nainštalujú samy, nemusíme sa o nič starať. Jednoducho sa len ráno zobudíme a náš smartfón bude pripravený k používaniu. A s ním aj najnovšie funkcie či aplikácie, ktoré sa v systéme môžu vyskytnúť. Z týchto aspektov je teda logické, že by automatické aktualizácie v smartfóne mali byť aktívne. Všetko má však aj svoju druhú stranu a tieto výhody môžu vystriedať aj rôzne nevýhody.

Môžu s nimi však prísť aj tieto nevýhody

Aj keď bezpečnosť je určite dobrým argumentom pre automatické systémové aktualizácie, vieme, že dokážu priniesť aj rôzne problémy. Vo všeobecnosti sa po príchode aktualizácií do smartfónu odporúča chvíľu počkať než si ich nainštalujeme. Dôvodom môžu byť rôzne problémy, ktoré so sebou do smartfónu dokážu priniesť. Smartfón sa ale nepýta, ako dlho má pri inštaláciách aktualizácií čakať a nainštaluje ich v prvý vhodný moment. Takýmto spôsobom si do smartfónu vieme priniesť aj chybné aktualizácie.

Rovnako môžeme rátať aj s tým, že aktualizácie sa do smartfónu automaticky inštalujú najmä v noci. Počas toho nastáva chvíľa, kedy sa pri ich inštalácii smartfón resetuje a nie je nám teda k dispozícii. Šanca, že svoj smartfón budeme v takej chvíli potrebovať je síce malá, no predsa len tu je. Preto ak rátate s tým, že by ste svoj smartfón mohli v noci používať, na automatickú inštaláciu systémových aktualizácií by ste sa spoliehať nemali. Ak sa však predsa pre ňu rozhodnete, nezabudnite, že by ste svoj smartfón mali mať v takej chvíli riadne nabitý a ideálne pripojený k nabíjačke. Rovnako treba nasledovať aj postup pri inštalácii aktualizácií, ktorý sme si pre vás pripravili už v našom predchádzajúcom článku.

Taktiež treba spomenúť i to, že spolu s aktualizáciami aplikácií, či systému, prichádzajú aj nové funkcie. A hoci mnohí z nás po nich bažia, tak zabúdame na to, že nové verzie aktualizácií častokrát zaberajú viac miesta, ako pôvodné aplikácie. Preto by sme mali zvážiť vypnutie automatických aktualizácií, ak nemáme v telefóne dostatok voľného miesta. Vo všeobecnosti sa odporúča, aby sme mali najmenej 10 až 20% voľného interného úložiska, aby nám smartfón nesekal a fungoval riadne.

Máte vo svojom smartfóne aktívnu automatickú inštaláciu aktualizácií? Alebo si inštalujete aktualizácie inštalujete sami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre