Majitelia týchto Xiaomi smartfónov sa môžu už čoskoro tešiť na Android 12: Začala pre ne nová fáza adaptácie

Ak vlastníte niektorý z týchto smartfónov, už čoskoro sa budete môcť tešiť z nového Androidu 12. Majitelia modelov ako je Mi 10 sa totiž presunuli do adaptačnej fázy.

Xiaomi Android 12
Zdroj: YouTube (Urban Tecno), Vosveteit (úprava)

Android 12 je azda jednou z najväčších aktualizácií a zmien Androidu od čias Androidu 8 Oreo. Všetci teraz čakáme na chvíľu, kedy príde aktualizácia i do našich smartfónov a ako to vyzerá, nebudeme už musieť dlho čakať. Prvé smartfóny z radov Google Pixel už svoju „dvanástku“ niekoľko dní používajú a ani Xiaomi nechce byť pozadu. Podľa portálu Xiaomiadictos.com totiž už o niekoľko dní začne nová fáza adaptácie systému hneď pre päť modelov zo segmentu Xiaomi. Majitelia týchto smartfónov tak budú môcť očakávať už blízku aktualizáciu a samozrejme si budú môcť vyskúšať nový Android 12 medzi prvými. Chcete vedieť, ktoré modely to sú? Tak poďme na to!

Nová adaptačná fáza začne už 8. novembra

Po tom, čo poznáme už niekoľko zariadení, ktoré sa aktuálne nachádzajú v internom testovaní pre Android 12, sa na zoznam pripravovaných pridá niekoľko ďalších modelov. Medzi tými, ktoré sú v internom testovaní nájdeme najmä tohtoročné zariadenia z prémiovej triedy. V súčasnosti sa však pozornosť sústreďuje na novú adaptačnú fázu, kde nájdeme i staršie, no stále veľmi výkonné modely.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Väčšina z týchto smartfónov patrí totiž do série minuloročných prémiových smartfónov, s ktorými sú majitelia stále veľmi spokojní. A ako už môžete tušiť, isto medzi ne patrí i napríklad taký Mi 10. No na zozname sa nájdu i ďalšie modely, ak ste teda zvedavý, ktoré smartfóny získajú nový Android 12 už čoskoro, nižšie nájdeme zoznam.

  • Mi 10
  • Mi 10 Pro
  • Mi 10 Ultra
  • Redmi K30 Pro (Poco F2)
  • Redmi K30S Ultra (Mi 10T / Mi 10T Pro)

Zatiaľ však aktualizáciu v Európe nečakajme

Od tohto dátumu, teda 8.11. sa začne odpočítavať čas, kým nepríde Android 12 do prvých zariadení. Majitelia týchto smartfónov môžu očakávať prvé aktualizácie zrejme na prelome tohto roka a  začiatku roka 2022, kedy začne distribúcia tohto systému v Číne. Spolu s príchodom aktualizácie do Číny samozrejme prídu i prvé custom ROM s týmto systémom, vďaka ktorým si budeme môcť vyskúšať Android 12 medzi prvými.

Majitelia smartfónov na tomto zozname však nemusia očakávať oficiálnu aktualizáciu prostredníctvom OTA skôr, ako v priebehu prvého kvartálu 2022. Aspoň teda nie v globálnej a európskej verzii, ktoré nájdeme primárne na našom trhu. Kto však vie, možno nás Xiaomi prekvapí a nová nadstavba sa u nás objaví skôr, ako by sme očakávali.

Vlastníte niektorý z modelov nachádzajúcich sa na zozname? A tešíte sa na príchod Androidu 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre