Spravodajstvo

Lumia 535 je tretím najpopulárnejším Windows Phone zariadením

Pozrite si štatistiky zastúpenia Windows Phone zariadení vo svete, v Indii, ako aj zastúpenie Windows Phone operačných systémov na trhu od spoločnosti AdDuplex, ktorá je najväčším poskytovateľom reklamy vo Windows Phone aplikáciách na svete.

Na prvom grafe môžete vidieť celosvetové zastúpenie Windows Phone zariadení, kde jasne dominuje Nokia Lumia 520 s 21,6 % podielom na trhu, ktorú nasleduje Lumia 630 s 10,2 %tretím zástupcom je Microsoft Lumia 535, ktorá si oproti minulému mesiacu polepšila o viac ako 1 percentuálny bod, čím sa posunula na tretiu priečku s 6,7 % zastúpením na trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zastúpenie Windows Phone zariadení (celosvetovo)
Zastúpenie Windows Phone zariadení (celosvetovo)

Na druhom grafe je  zastúpenie Windows Phone zariadení v Indii, kde Microsoft Lumia 535 obsadila prvú priečku s 20,9 % hlavne vďaka tomu, že Nokia Lumia 520 stratila na trhu zhruba 2 %, čím sa posunula na druhú pozíciu s 19,8 %. Tretiu priečku obsadila Nokia Lumia 730 s 7,8 %.

Zastúpenie Windows Phone zariadení (India)
Zastúpenie Windows Phone zariadení (India)

Posledný graf znázorňuje zastúpenie operačných systémov Windows Phone na trhu. V porovnaní s minulo mesačnými výsledkami Windows Phone 8.1 mierne rástol, čím sa priblížil k bližšie k hranici 75 %. Windows Phone 8.0 stratil na trhu 2,1 %, avšak stále si drží svoju 3. priečku pevne v rukách s 16 % podielom na trhu. Windows Phone 7.0 klesol z 8,5 % podielu na 7,5 %. Prekvapujúco však skončil Windows Phone 10 Technocal Preview, ktorý je možné nainštalovať len do vybraných zariadení prostredníctvom aplikácie Windows Insider, ktorý si polepšil o 1,6 %, vďaka čomu atakuje hranicu 2,5 % podielu  na trhu.

Zastúpenie OS (Windows Phone - celosvetovo)
Zastúpenie OS (Windows Phone – celosvetovo)
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close