Zariadenia

Lenovo s bezrámčekovým smartfónom Z5 nenadchlo. Prinieslo kópiu iPhone X. Smartfón Vivo Nex S by však mohol osloviť mnohých

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť Lenovo predstavila smartfón, ktorý sa hrdil prívlastkom bezrámčekový, čo je skutočne aj pravda. Ich prevedenie telefónu Z5 prinieslo skutočne tenučké hrany po boku displeja a nechýba ani výkonný hardware. Na druhej strane, čo sa týka inovácií, tak na tie čínsky gigant do veľkej mieri pozabudol. Nehovorím viac o dizajne, ktorý do veľkej miery kopíruje iPhone X, čo je asi aj na škodu pretože telefón tak „zapadol“ medzi desiatky ďalších smartfónov, ktoré sa vybrali cestou napodobovania exitujúcich riešení.

Počas včerajšieho dňa sa objavil na internete výkonnostný test smartfónu Vivo NEX S, o ktorom sme mohli doteraz počuť ako o smartfóne Vivo APEX čo bolo jeho kódové označenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Vivo Nex S (Vivo Apex) vykonnostny test
Zdroj: MSP

Smartfón by zatiaľ podľa neoficiálnych informácií mohol byť predstavený 12. júna, teda o necelý týždeň. Na prvý pohľad možno smartfón charakterizovať ako „skutočne“ bezrámčekový smartfón, ktorého takmer celú prednú stranu pokrýva displej (95%), a ktorý zároveň nekopíruje dizajn iných výrobcov. Zároveň Vivo prináša aj celkom inovatívne riešenia, napríklad predný fotoaparát schoval do tela smartfónu alebo skener odtlačkov prstov implementoval priamo do displeja zariadenia.

Podľa aktuálnych informácií smartfón by mal byť nabitý tým najvýkonnejším hardwarom, ktorý nájdeme na trhu. Srdce smartfónu by mal tvoriť procesor Snapdragon 845, ktorému bude sekundovať 8GB RAM či rozšíriteľný úložný priestor až do veľkosti 256GB.

Čo bude táto „sranda“ však stáť je dnes len ťažko povedať. Sami sme zvedaví, akú cenovú politiku spoločnosť Vivo zvolí, ktorá hlavne mimo Číny je stále nie až tak známou značkou.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (The Verge)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close