ANDROIDSpravodajstvo

Len pár dní po aktualizácii používatelia hlásia prvé problémy: Čo so sebou prináša Android 12?

Android 12 prišiel do smartfónov len pred pár dňami, no už dnes poznáme prvé chyby. A vybíjanie batérie či pády aplikácií sú medzi nimi.

Prvé smartfóny mali možnosť verejne a oficiálne vyskúšať Android 12 len pred pár dňami. Rozprávame sa o stabilnej verzii systému, ktorá dorazila do smartfónov z radu Pixel a už čoskoro sa bude rozširovať i medzi ďalšími výrobcami. Ani prechod na novú „dvanástku“ však neobišli problémy rovnako, ako to bolo pri jej predchodcovi. Android 11 sa do histórie zapísal množstvom problémov, ktoré ho skľučovali. A ako to vyzerá, Android 12 Snow Cone očividne bude mať podobnú reputáciu. Problémy totiž hlásia spomínané smartfóny z radu Pixel, ktoré by mali mať ten najlepší a najstabilnejší zážitok zo systému. Ako nás však informuje portál Gizchina.com, nie je tomu úplne tak.

Odomykanie smartfónu tvárou je v súčasnosti takmer nemožné

Odomykanie smartfónu tvárou je snáď najvyužívanejším spôsobom prístupu k smartfónu. Tento spôsob odomykania sa stal populárnym pred niekoľkými rokmi, kedy si okamžite získal takú popularitu, že čítačky odtlačkov prstov nie sú také dôležité v našich zariadeniach. Čo sa však stane, keď sa táto populárna funkcia znefunkční po aktualizácii? Nastúpi množstvo nespokojných používateľov systému Android 12.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po aktualizácii na najnovšiu verziu systému totiž smartfóny hlásia, že je senzor zašpinený a mali by ste si ho očistiť. Ide však o chybu a v skutočnosti na vine nie je špinavý senzor. Používateľom smartfónov s Androidom 12 tak neostáva nič iné než odomykať smartfón alternatívnymi spôsobmi a počkať si na opravnú aktualizáciu.

Android 12 však prináša viac chýb

Okrem nefunkčného odomykania smartfónu pomocou tváre však má nový Android 12 viacero restov. Spomenúť musíme aj rôzne neočakávané správanie aplikácií, ktoré nebežia tak, ako by mali. V určitých prípadoch i padajú, čo spoločnosť Google obhajuje tým, že aplikácie nie sú pre nový Android 12 určené. Problémy s kompatibilitou aplikácií sú tu teda prítomné a zatiaľ nevieme, ako sa niečo takéto vyrieši.

Smartfóny z radov Google Pixel však skľučuje i nadmerné vybíjanie batérie, ktoré je rovnako zapríčinené aktualizáciou systému. Najviac problémov je hlásených z modelov Pixel 5, ako to však bude pri príchode Androidu 12 do ďalších smartfónov netušíme. Môžeme len dúfať, že aktualizácia u nás prebehne bez problémov a budeme si môcť užiť konečne prepracovaný systém zo strany Google.

Dostanete Android 12 ešte do vášho smartfónu? A myslíte si, že novú „dvanástku“ budú skľučovať podobné problémy ako tomu bolo pri Androide 11? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close