SpravodajstvoWindows

Legendárny Poznámkový blok, ktorý lemuje Windows už dlhé roky, prejde zmenami. Pozrite sa, čo sa zmení!

Microsoft prekopáva legendárnu aplikáciu - Poznámkový blok, resp. Windows Notepad. Dostáva nový šat v štýle Windows 11, ale i nové funkcie.

Jedna z aplikácií, ktorá dlhé roky lemuje operačný systém Windows, je Poznámkový blok. Niektorí ho môžete poznať i pod názvom Windows Notepad. Ide o jednoduchý textový editor, ktorý od roku 2018 nebol nijako aktualizovaný. To sa najnovšie mení, upozorňuje Microsoft prostredníctvom svojho blogu.

Najprv pre testerov, potom pre ostatných

Microsoft informuje, že začína distribuovať novú verziu aplikácie, avšak nie pre všetkých. Vynovený Poznámkový blok bude zatiaľ dostupný len pre členov programu Windows Insider 11 v rámci kanálu Dev Channel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť hovorí, že nový poznámkový blok prichádza s prekopaným dizajnom, ktorý je v súlade s Windows 11 vrátane oblých hrán, ktoré lemujú hrany poznámok. Ďalej, vynovený Poznámkový blok ako taký prichádza nielen s bežným svetlým režimom, ale i tmavým. Microsoft hovorí, že toto bola jedna z hlavných požiadavkou komunity, ktorú teraz plnia. Spoločnosť ďalej dodáva, že v predvolených nastaveniach sa blok prispôsobí systémovej téme, pričom používateľom necháva v rukách nástroj, aby si mohli režim prepnúť i manuálne, ak budú chcieť.

Microsoft ďalej dodáva, že nový Poznámkový blok nie je len o tmavom režime, ale i o ďalších funkciách. Hovorí napríklad o nových nástrojoch vyhľadávania textu naprieč dokumentami, ako aj o nástrojoch, prostredníctvom ktorých bude môcť byť text nahradený. Spoločnosť ďalšie podrobnosti ohľadne nových funkcií nespresňuje. Hneď, ako však bude dostupná nová verzia Poznámkového bloku k stiahnutiu, tak vás budeme informovať.

poznamkovy_blog_funkcia vyhladavania
Zdroj: Microsoft

V závere treba povedať, že Microsoft uznáva, že ukážková verzia textového editora má stále nejaké chyby, ktoré je potrebné odstrániť, ale sľubuje, že ich vyrieši v budúcich vydaniach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close