Sponzorovaný obsahSpravodajstvo

Laserová gravírovačka s výkonom 5W vs 10W. Po akej gravírovačke siahnuť a aké sú medzi nimi rozdiely?

Výkon laserovej gravírovačky má významný dopad na jej použiteľnosť. Pri výbere tak treba zvážiť, na aké projekty sa chcete zamerať.

Pri výbere vhodnej laserovej gravírovačky sa treba zamerať na viacero kľúčových parametrov. Jedným z hlavných je nepochybnej výkon samotného laserového modulu. Od neho sa totižto odvíja hlavne použiteľnosť gravírovačky, no v niektorých prípadoch aj kvalita gravírovania. Ak teda aj Vy patríte medzi úplných začiatočníkov, ktorí sa do tohto sveta ešte neponorili, ste na správnom mieste. Nižšie si bližšie porovnáme dve konkrétne laserové gravírovačky s rozdielnymi výkonmi laserového modulu.

Výrobca LONGER prichádza so zásadným vylepšením gravírovačky LONGER RAY5

longer ray5 gravirovacia plocha
Zdroj: YouTube @Longer 3D

Spoločnosť LONGER započala svoju púť ešte v roku 2016. Založená bola tímom vedcov z prestížnej univerzity MIT. Dnes už ide o jedného z najpoprednejších výrobcov a inovátorov v oblasti 3D tlače a laserového gravírovania. Práve vývoj laserových gravírovačiek je pre spoločnosť stále „čerstvou“ novinkou, pričom predaj prvej laserovej gravírovačky – LONGER RAY5 bol spustený ešte na jeseň minulého roka. Jej úspešný štart však spoločnosť nakopol ku tomu, aby tento model výrazne posunula vpred, čoho výsledok môžeme vidieť už dnes. Čerstvá novinka v podobe vylepšenej gravírovačky LONGER RAY5, ktorej výkon laserového modulu vzrástol až na 10W.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

LONGER RAY5 10W vs LONGER RAY5 5W

longer ray5 led displej
Zdroj: YouTube @Longer 3D

Ako už napovedá samotné označenie oboch modelov, ide o viac menej totožné laserové gravírovačky s jediným zásadným rozdielom. Tým je práve rozdiel vo výkone laserového modulu, od čoho sa odvíjajú aj vlastnosti samotného zariadenia. Výkon na úrovni 5W možno považovať za dobrý kompromis medzi cenovkou gravírovačky a jej využiteľnosťou. Laser s menším výkonom logicky nedokáže rozrezať hrubšie materiály a o čosi ťažšie si poradí s gravírovaním do náročnejších materiálov. Ak však patríte do kategórie začiatočníkov a chcete si iba laserové gravírovanie otestovať na malých domácich projektoch, určite si s výkonom 5W bohato vystačíte.

Na druhú stranu, laserový modul s výkonom 10W možno považovať za vhodný pre už viac skúsených gravírovačov. Ovládateľnosť a používanie gravírovačky sú síce totožné, no jej potenciál zrejme väčšina úplných začiatočníkov pri svojich prvých pokusoch nevyužije. Tento model si totižto hravo poradí nie len s väčšími detailmi, no zároveň dokáže rezať aj naozaj robustné materiály. Poradí si s 20 mm hrubými drevenými doskami či dokonca 30 mm akrylovými materiálmi. Schopnosti takejto gravírovačky sú tak výrazne širšie, čo treba pri kúpe rozhodne vziať do úvahy.

Technické špecifikácie:

Model LONGER RAY5 10W LONGER RAY5 5W
Cena $429 $279
Výkon 60W,10W Laser 60W, 5W Laser
Veľkosť laserového lúča 0.06*0.06mm 0.08*0.08mm
Ohnisková vzdialenosť 50mm 30mm
Veľkosť pracovnej plochy 400*400 mm 400*400 mm
Max. rýchlosť 10000mm/min 10000mm/min
Konektivita USB/TF Card/Wifi USB/TF Card/Wifi
Dotyková obrazovka Áno Áno
Bezpečnostné prvky ÁNO ÁNO
Software LaserGRBL&LightBum LaserGRBL&LightBu
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close