SpravodajstvoXiaomi

Lacný Redmi 10A prinesie výbavu, akú by sme nečakali: Model opäť odhaľuje svoju výbavu

Smartfón s označením Redmi 10A sa chystá dobyť náš trh. Očakávame, že prinesie prekvapivú pamäťovú konfiguráciu, aká nie je bežná.

Xiaomi si pre nás tento rok prichystalo viacero skvelých smartfónov, medzi ktoré môžeme zaradiť i veľmi lacné zariadenia. Jedným takýmto smartfónom bude i novinka z dielne Redmi, ktorý prinesie najnižšiu výbavu z portfólia spoločnosti. Rozprávame sa o modeli Redmi 10A, ktorý bude vylepšenou verziou staršieho Redmi 9A z roku 2020 a podľa posledných informácií bude jeho výbava lepšia, ako sme očakávali. A i keď nám prednedávnom na verejnosť unikli niektoré informácie o tomto smartfóne, nečakali sme, že model získa až takéto zmeny. Informácie o smartfóne nám priniesla komunita Xiaomiui a my už sa nevieme dočkať, kedy nám čínsky gigant prinesie lacný smartfón s celkom pozoruhodnou výbavou.

Základ smartfónu bude v staršom Redmi 9A

Xiaomi nám minulý rok neprinieslo nové smartfóny z radu Redmi 10 označené doplňujúcimi písmenkami. Modely ako Redmi 10A či Redmi 10C tak nakoniec uvidíme až tento rok, no veľkých zmien vo výbave sa nedočkáme. Základom modelu Redmi 10A bude starší Redmi 9A, no i tak sa nejakých zmien dočkáme. Čo však budú mať spoločné bude konštrukcia, pričom rozmery smartfónu budú 164.9 x 77 x 9mm. Nový model z portfólia Redmi bude vážiť 194 gramov a očakávať môžeme i 6.5″ IPS LCD displej s rozlíšením 720×1080 pixelov. Redmi 10A získa kameru s hlavným 13mpx snímačom a 5mpx selfie snímačom. Srdcom smartfónu bude čipset MediaTek Helio G25.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nejaké zmeny však nastať majú, no veľa ich nebude. Namiesto toho však zmeny prinesú veľký upgrade. Podľa posledných informácií tak smartfón s označením získa 4900mAh batériu s podporou 10W nabíjania. Spomenúť však musíme najmä pamäťové konfigurácie, ktoré sú pre takýto smartfón minimálne zvláštne. Pamäť RAM by mala byť k dispozícii s veľkosťou 2GB, 4GB, 6GB a dokonca až 8GB. Rovnako na tom bude interné úložisko, ktoré nám ponúkne kapacity 32GB, 64GB, 128GB či 256GB. Takéto konfigurácie nie sú pre smartfóny s cenou okolo 100€ bežné, preto sme zvedaví, čo je na týchto informáciách pravdy.

Redmi 10A zrejme prinesie v Európe inú výbavu ako v Číne

Všetky tieto vlastnosti smartfónu, ktoré sme spomenuli vyššie, by mali patriť čínskej verzii smartfónu. Globálna verzia modelu by nemala získať také veľké možnosti úložiska, zato by mala nastať zmena v kamere. Smartfón by mal ponúknuť i druhý snímač kamery, ktorým bude zatiaľ nešpecifikovaný 2mpx snímač. Tu však nekončíme, pretože Redmi 10A má v Európe priniesť ďalšiu skvelú funkciu. Všetci dobre vieme, že pôvodný model Redmi 9A nepriniesol snímač odtlačkov prstov. Nová verzia smartfónu by však takúto čítačku mala mať umiestnenú pravdepodobne na zadnej strane tela smartfónu.

Cena modelu by sa mala pohybovať na úrovni okolo 100€, čím bude jedným z najlacnejších smartfónov na trhu. Redmi 10A bude bezpochyby úspešným modelom, po ktorom siahne mnoho fanúšikov. Predsa len nie všetci potrebujeme najnovšie funkcie či výbavu. A práve od toho tu bude tento model, ktorý bude cieliť na skupinu nenáročných používateľov.

Čo poviete na výbavu modelu Redmi 10A? Stačila by vám na bežné používanie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close