SpravodajstvoZariadenia

Kúpili ste si nový smartfón? Na tieto funkcie by ste po jeho zapnutí nemali zabudnúť!

Ak ste si v poslednej dobe kúpili nový smartfón, možno ste zabudli na aktiváciu niektorých funkcií. Pozrite sa, na čo by ste zabudnúť nemali.

Výber nového smartfónu nám môže dať poriadne zabrať. Nielen že je na trhu naozaj veľký výber smartfónov, no neuľahčujú nám to ani stále prichádzajúce novinky. Stále prichádzajú lepšie a lepšie zariadenia, a my si preto ani nevieme riadne vybrať svojho spoločníka na najbližšie mesiace či roky. Kúpou smartfónu to však ani zďaleka nekončí. Po jeho kúpe nasleduje aj dlhé nastavovanie, počas ktorého môžeme zabudnúť na niektoré dôležité funkcie. Na čo by sme teda po kúpe nového zariadenia nemali zabudnúť? Takýchto funkcií a možností je viac, a preto sa teraz na ne pozrieme spoločne. A ak ste si aj nekúpili v poslednej dobe nový smartfón, aspoň si môžete skontrolovať, či ste tieto nastavenia a funkcie aktivovali aj vy.

Vyhľadanie zariadenia

Väčšina smartfónov ponúka funkciu Vyhľadať zariadenie vo svojich nadstavbách a úpravách Androidu. Posledné verzie systému Android však túto funkciu už ponúkajú natívne, a preto by sme na ňu nemali zabudnúť. V prípade straty či krádeže nášho zariadenia ho tak vieme lokalizovať a nemusíme smútiť, že sme o svoj nový smartfón prišli. V skutočnosti však na možnosť zabezpečenia nášho smartfónu väčšina používateľov zabúda. Preto by bolo najlepšie, ak by ste medzi nich nepatrili aj vy a svoj smartfón si tak chránili pred potenciálnou stratou či dokonca krádežou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
GPS poloha
Zdroj: Vosveteit.sk

Podporuje váš smartfón vyššiu obnovovaciu frekvenciu displeja?

Dobrou otázkou je aj to, či váš nový smartfón podporuje vyššiu obnovovaciu frekvenciu displeja. Pri jeho prvotnom nastavení totiž frekvencia displeja ostáva na úrovni 60Hz, čo môže pôsobiť trhano a nepríjemne na pohľad. Väčšina novších smartfónov dnes už ponúka aspoň 90Hz obnovovaciu frekvenciu či dokonca 120Hz frekvenciu displeja. Preto by sme pri prvotnom nastavovaní smartfónu nemali zabudnúť ani na túto funkciu a nastaviť si aj plynulejšie animácie nášho zariadenia.

Nezabudnite na Always On displej

Skvelou funkciou pre smartfóny s AMOLED displejmi je Always On displej. Tento displej dokáže šetriť batériu napríklad pri príchode notifikácií alebo len jednoduchom skontrolovaní času. Nerozsvietia sa pri ňom totiž všetky pixely displeja ale len tie potrebné. Majitelia s AMOLED displejmi však na to častokrát zabudnú a skvelú funkciu si ani neaktivujú. Preto ak máte nový smartfón alebo ste si len Always On displej zabudli aktivovať, mali by ste túto chybu ihneď napraviť a aktivovať si ho. Poslúži nielen nám, ale prispeje aj k dlhšej výdrži našej batérie.

Always on displej moznosti prispôsobenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Dátový roaming pre smartfón v zahraničí

Keď si kúpime nový smartfón a využívame mobilné dáta, dátový roaming je automaticky zakázaný. To však môže byť nevýhodné pre majiteľov smartfónov v pohraničí, kedy sa nám signál môže meniť na zahraničný pokojne aj pri pohybe v obci. Rovnako by sme mohli byť prekvapení, keby nám nefungovali mobilné dáta pri návšteve cudzej krajiny. Ak teda používate mobilné dáta, nezabudnite si tento roaming v nastaveniach smartfónu aktivovať. Ušetríte si tak množstvo otázok, prečo vám dáta v zahraničí nefungujú. Pri regulácii zo strany Európskej únie aj tak môžeme využívať dáta v rámci krajín EÚ bez príplatku.

Zámok aplikácií je taktiež užitočnou funkciou

Niektoré smartfóny ponúkajú aj možnosť zamknúť aplikácie pod heslo, pričom chránia vaše informácie pred očami zvedavcov. Niekedy totiž nestačí len nastaviť si dostatočne silné heslo pre náš smartfón. Chráňte napríklad svoju galériu či SMS správy pred očami zvedavcov a skryte si ich pod dodatočný zámok. Na toto by ste rovnako nemali zabúdať po nastavení nového zariadenia. Ak však vlastníte svoj smartfón už dlhšie a zámok ste si neaktivovali, asi by ste mali prejsť nastavenia vášho smartfónu, či niečo podobné ponúka.

Aktivovali ste si všetky funkcie a nastavenia? A ktoré z nich ste aktivovali už predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close