SpravodajstvoXiaomi

Kugoo S1 vs Xiaomi M365: Ktorá z týchto elektrických kolobežiek sa oplatí viac?

Kugoo S1 vs Xiaomi M365, ktorá z týchto elektrických kolobežiek sa oplatí viac? Pozrite si porovnanie špecifikácií a vlastností oboch kolobežiek.

Elektrické kolobežky sú stále žiadanejším tovarom, a to hlavne vo väčších mestách kde sú ideálnym dopravným prostriedkom na cestovanie. V súčasnosti medzi najdostupnejšie kolobežky pre dospelých patria Kugoo S1 a Xiaomi M365, ktorá z nich sa však oplatí viac?

Kugoo S1 vs Xiaomi M365 – porovnanie technických špecifikácií

  KUGOO S1 Xiaomi M365
Maximálna rýchlosť 30km/h  (3 módy: 15KM/H; 25KM/H; 30KM/H) 25km/h (2 módy: 25km/h; 18km/h)
Výkon motora 350W 250W
Maximálny dojazd 30km 30km
Maximálna nosnosť 120kg 100kg
Maximálny sklon, ktorý kolobežka zvládne 15∢ 14∢
Typ pneumatiky Bezdušové (plné) Plnené vdzuchom
Brzdná dráha 4-metre 4-metre
Veľkosť batérie 18650mAh 18650mAh
Doba nabíjania 4-hodiny 5,5-hodiny
Reverzné nabíjanie Áno Áno
IP certifikácia IP54 IP54
Rozmery kolobežky v zloženom stave 105 x 45 x 93 cm 108 x 43 x 114cm
Váha kolobežky 11kg 12.5kg
Podpora aplikácie Nie Áno
Displej Áno Nie
Cena v EU skladoch s doručením bez doplácania DPH a CLA (pozri aktuálnu cenu) KUGOO S1 Xiaomi M365

Podľa porovnania špecifikácií lepšou voľbou vyzerá byť kolobežka Kugoo S1, poďme si však rozobrať  jednotlivé vlastnosti oboch kolobežiek podrobnejšie.

Možnosti prispôsobenia výšky riadidiel

Nie každý je rovnako vysoký, a  preto by sme radi dali do pozornosti možnosť prispôsobenia výšky riadidiel  v prípade kolobežky Kugoo S1. Tá ponúka celkovo 3-rôzne nastavenia, na rozdiel od kolobežky Xiaomi, ktorá má dopredu preddefinovanú a nemennú výšku.

Kugoo S1 vs Xiaomi M365_riadidla
Zdroj: produktové fotografie

Pneumatiky

Ďalším výrazným rozdielom sú pneumatiky. V prípade kolobežky Xiaomi sú plnené vzduchom. Kugoo S1 má plné pneumatiky. Obe riešenia majú svoje výhody, ako aj nevýhody. V  prípade pneumatík plnených vzduchom je jazda o niečo komfortnejšia, lebo sa vedia lepšie prispôsobiť vozovke. Na druhej strane, sú zas náchylnejšie na defekty. Preto je dobre zvážiť, kde kolobežku chcete využívať a na akých povrchov budete väčšinu času jazdiť.

Brzdy

Hoci obaja výrobcovia udávajú rovnakú brzdnú dráhu, tak aj napriek tomu dávame plusový bod kolobežke od Xiaomi. Dôvodom je, že Xiaomi ponúka okrem „klasickej“ sklápacej brzdy aj ručnú, ktorá je jednoducho komfortnejšia na používanie.

Kugoo S1 vs Xiaomi M365_brzdy
Zdroj: produktové fotografie

Aplikácia vs displej?

Nuž, jedna z  kolobežiek ponúka plnohodnotný displej, a druhá zas aplikáciu plnú štatistík. Aby sme však neukrivdili Xiaomi kolobežke, tak vo vrchnej časti riadidiel ponúka indikátor stavu batérie. My by sme jednoznačne uprednostnili displej, a to aj napriek tomu, že nevyzerá tak vábne. A to z dôvodu, že v čase jazdy potrebujete mať prehľad o rýchlosti, o prejdenej vzdialenosti a podobne.

Kugoo S1 vs Xiaomi M365_riadidla
Zdroj: produktové fotografie

KUGOO S1

Xiaomi M365

Cena

Nuž, k dnešnému dňu cena kolobežky Kugoo S1 sa pohybuje pod 290€ spolu aj s doručením na Slovensko z  EU skladu. V  prípade kolobežky Xiaomi je to o približne 100€ viac. A práve z tohto dôvodu, by sme sa rozhodli pre elektrickú kolobežku Kugoo S1, ktorá ako môžete vidieť z porovnania vyššie ponúka o niečo lepšie parametre, s výnimkou ručnej brzdy. Na druhú strane, nemusíme sa klamať, Xiaomi kolobežka vyzerá jednoznačne lepšie. Ktorú z nich by ste si vybrali Vy? Mimochodom, v  prípade kolobežiek z EU skladov Geekbuying.com ponúka servis v rámci Európy.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close