SpravodajstvoXiaomi

Ktorý výrobca smartfónov dominuje na trhu s 5G smartfónmi? Tento gigant má obrovský náskok!

Ako v súčasnosti vyzerá trh s 5G smartfónmi? Najviac predaných modelov má na konte čínske Xiaomi, v závese je zasa americký Apple!

Rok 2021 bol veľmi významným pre trh s 5G smartfónmi, keďže sa ich podiel na trhu zväčšil hneď niekoľkonásobne. Na trh sa dostali zariadenia i z nižšej triedy, ktoré podporujú pripojenie prostredníctvom siete piatej generácie a práve to spôsobilo, že modely s novším štandardom pre pripojenie sú dostupné i pre viacero používateľov smartfónov. Jeden výrobca spomedzi veľkých gigantov má však na trhu oveľa viac smartfónov ako iní a svedčia o tom i predajné čísla. Ste zvedaví, kto kraľuje na trhu s 5G smartfónmi a na koho sa v tejto oblasti môžete spoľahnúť aj vy? Pozrite sa na to spolu s nami.

Za tretí kvartál tohto roku opäť vyhráva Xiaomi

Podľa informácií z portálu Xiaomiadictos.com za posledné tri mesiace opäť získava prvenstvo Xiaomi s veľkým náskokom. Čínsky gigant totiž predbieha americký Apple v dodávkach a predajoch 5G smartfónov a celkovo si za posledný rok v strednej Európe polepšil celkovo o 37,5%. Týmto si Xiaomi obhájilo svoj titul najväčšieho predajcu 5G smartfónov na našom trhu a veríme, že si toto miesto bude držať i v budúcnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tretie miesto hneď za americkým Applom obsadil juhokórejský Samsung, ktorý však v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom veľmi poklesol. Celkovo stratil 22,8% podielu na trhu s 5G smartfónmi. Za Samsungom nasleduje stále rastúce Realme a piate miesto i s poklesom podielu stále obsádza OnePlus.

Predaje 5G smartfónov
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Vyzerá to tak, že sa Xiaomi sa vedúcej pozícii udrží

Každému je určite hneď jasné, čo za takým úspehom spoločnosti stojí. Na trhu s 5G smartfónmi sa totiž i teraz stále nachádzajú najmä drahšie modely a Xiaomi je jedným z výrobcov, ktorí bojujú za prinesenie nových technológií do nižšej triedy. Na trhu tak už teraz môžeme nájsť modely, akými sú napríklad Redmi Note 10 5G či Poco M3 Pro 5G, ktoré sú dostupné za celkom lákavú sumu.

Poco M3 Pro
Poco M3 Pro 5G. Zdroj: GSMArena.com

Keďže spoločnosť na druhom mieste, ktorou je Apple neprináša žiadne dostupné modely, musí sa uspokojiť s druhým miestom v rebríčku. Nie každý si dnes totiž chce kupovať smartfón s cenou okolo 1000€. Veľkú časť zákazníkov tak tvoria ľudia, ktorí siahajú po čo najdostupnejšom smartfóne so skvelou výbavou. A práve toto nahráva do karát spoločnosti Xiaomi.

Vlastníte niektorý smartfón z portfólia Xiaomi? A kúpili ste si už 5G model alebo vám stále postačí pripojenie štvrtej generácie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close