NávodyXiaomi

Ktoré aplikácie vo vašom Xiaomi potrebujú na fungovanie najviac RAM pamäte a tým pádom spomaľujú váš telefón?

Pozrite sa krok po kroku, ako môžete vo vašom Xiaomi odhaliť koľko RAM pamäte potrebujú jednotlivé aplikácie, aby mohli riadne fungovať.

RAM pamäť je v prípade mnohých, hlavne tých cenovo dostupnejších zariadení, nedostatkovým tovarom. Nedávno sme vám ukázali, ako sa môžete pozrieť, koľko RAM pamäte máte ešte k dispozícii v reálnom čase. Vo všeobecnosti platí, že čím viac RAM pamäte máte k dispozícii, tak tým viac aplikácií môžete mať spustených a pracovať s nimi.

Dnes by sme vám chceli ukázať jedno z ďalších nastavení, resp. informácií, ktoré sú dobre schovanými v nastaveniach MIUI nadstavby. O čo konkrétne ide? Pozrite sa, ako môžete zistiť, koľko RAM pamäte spotrebovávajú jednotlivé aplikácie, keď sú zapnutými.

Takto zistíte, koľko RAM pamäte spotrebovávajú aplikácie

K informácií, koľko RAM pamäte potrebujú jednotlivé aplikácie, aby riadne fungovalo, sa môžete dostať prostredníctvom pár kliknutí. Nižšie vám ukážeme, ako sa k ním môžete dostať v smartfóne Poco F2 Pro pri verzii MIUI 12.5.2. Postup by mal byť však vo všeobecnosti, ak nie identickým, tak minimálne veľmi podobným aj pri iných modeloch smartfónov spoločnosti Xiaomi, resp. Redmi a Poco. Poďme teda na to.

Otvorte si teraz Nastavenia vášho smartfónu a choďte do sekcie Aplikácie. Následne otvorte možnosť Spravovať aplikácie. Po krátkej chvíli sa vám načítajú aplikácie, ktoré máte nahrané v smartfóne. Do pozornosti vám dávame šedým písmom písaný text, ktorý môžete vidieť na tretej snímke obrazovky. Ten vám prezrádza potrebnú RAM pamäť, ktorú potrebuje aplikácia na riadne fungovanie.

Samozrejme, ide o priemerné hodnoty pri bežných úkonoch s aplikáciou.  Inými slovami, aplikácia môže v určitých prípadoch vyžadovať viac RAM pamäte, resp. menej. Ide však o odrazový mostík, ktorý pomáha identifikovať aplikácie, ktoré spotrebovávajú neprimerane veľa RAM pamäte v zariadení. Na vás je už následne potrebné povedať, či spotreba RAM pamäte aplikáciou stojí za funkcie, ktoré ponúka, prípadne či neexistuje iná alternatíva.

V prípade, ak ste identifikovali vaše obľúbené aplikácie, že spotrebovávajú neprimerane veľa RAM pamäte, tak vám odporúčame, aby ste sa pozreli po ich LITE verziách v obchode Google Play.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close