APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Ktorá mobilná hra je najobľúbenejšia na Slovensku a ktorá vo svete? Pozrite sa na tento prehľad!

Pozrite sa, ktorá hra aktuálne získala titul najobľúbenejšej medzi hráčmi na smartfónoch. Ako dopadli v štatistike Slováci?

Hranie hier na smartfónoch je čoraz obľúbenejšou činnosťou medzi používateľmi. Či už hráte náročnejšie hry s ostatnými hráčmi alebo volíte cestu nejakých „oddychoviek“ na skrátenie dlhých chvíľ, na výber máte z mnohých možností. Okrem toho niektoré hry sú určené pre hranie online, iné zasa fungujú aj bez prístupu k internetu. Každý hráč mobilných hier môže mať svoje obľúbené typy hier, no niektorá hra však musí byť predsa len najobľúbenejšou. A k tomu, aby sme sa dozvedeli ktoré to sú, nám pomôže mapa sveta, ktorú nám priniesol portál 91mobiles.com. Ktoré hry sú teda najobľúbenejšie na Slovensku a ktoré vo svete? Pozrite sa na to spolu s nami!

Ktorá hra je aktuálne najobľúbenejšia vo svete?

Či už patríte medzi hráčov mobilných hier alebo nie, určite niektoré tituly poznáte aj vy. Na zozname sa totiž vedia nájsť aj menej náročné hry, ktoré si viete pustiť len počas dlhej chvíle, pauzy v práci či prestávky v škole. Keď sa však pozrieme na TOP 3 pozície, na prvom mieste najobľúbenejších hier vo svete patrí Free Fire, teda bojová hra, v ktorej sa snažíte prežiť. Hneď za ňou nasleduje Subway Surfers ako nekonečný beh postavičky. Vy sa s ňou snažíte dostať čo najďalej a nenechať sa zastaviť nejakými prekážkami. Tretiu priečku ďalej obsadil Brawl Stars ako multiplayer hra v tíme troch hráčov. Nižšie sa môžete pozrieť na svetový rebríček tých najlepších hier.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Pozícia Hra Žáner Krajiny s hrou na TOP pozícii
1 Free Fire Bojová 50
2 Subway Surfers Nekonečný beh 30
3 Brawl Stars Bojová 19
3 PUBG Mobile Bojová 19
5 2048 Puzzle 12
6 Bubble Shooter Arkády 10
7 Coin Master Dobrodružná 7
7 Mobile Legends Bojová 7
9 Minecraft: Pocket Edition Otvorený svet 5
10 Call of Duty: Mobile Bojová, strieľačka 4

Mapa sveta odhaľuje aj preferencie Slovákov

Vzhľadom k tomu, že máme k dispozícii údaje o krajinách, v ktorých sú hry najobľúbenejšie, vieme povedať, ktorá dominuje aj na Slovensku. Keď sa pozriete na mapu, môžete vidieť, že značnú časť sveta zabrala populárna oddychovka 2048, ktorá spočíva v spájaní tabuliek s rovnakými číslami v mriežke. Vo viacerých krajinách však dominuje práve Free Fire a obľúbenou je aj hra Minecraft, ktorá je známa tvorením vlastného sveta z kociek. V afrických krajinách taktiež dominuje Subway Surfers a Európa je rozdelená na viaceré preferencie.

Najobľúbenejšia hra svet
Zdroj: 91mobiles.com

Z mapy to nemusí byť až také jasné, no keď sa na ňu dobre pozrieme zistíme, že Slováci preferujú tretiu najobľúbenejšiu hru sveta. Je ňou práve Brawl Stars a rovnaká hra získala popularitu aj v susednej Českej republike či Poľsku.

Hráte niektorú z týchto hier aj vy? A ktorá hra je vaša najobľúbenejšia? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close