Návody

Kto všetko môže vidieť vašu aktivitu na Facebooku? Určite si pozrite tieto nastavenia!

Pozrite sa, ako môžete zamedziť cudzím ľuďom na Facebooku, aby si prezerali vaše fotografie, profil a ďalšie informácie o vás.

Nastavenia súkromia na populárnej sociálnej sieti Facebook sú rôzne. Každý jeden príspevok si viete manažovať zvlášť. A práve preto sa dnes pozrieme na to, ako si tieto nastavenia súkromia skontrolovať a ako zistiť, kto všetko má prístup k vašim súkromným údajom či fotografiám alebo príspevkom.

Ako sa dostať do nastavení súkromia?

Do nastavení súkromia sa dostanete kliknutím na šípku v pravom hornom rohu. Následne je potrebné otvoriť sekciu Privacy Shortcuts (Nastavenia súkromia).

facebook privacy shortcuts
Zdroj: vosveteit.sk

Po otvorení danej sekcie kliknite na See more privacy settings (Zobraziť ďalšie nastavenia súkromia). Toto tlačidlo sa nachádza hneď v prvej sekcii s názvom Privacy (Súkromie).

facebook privacy settings
Zdroj: vosveteit.sk

Po kliknutí na dané tlačidlo sa otvoria všetky nastavenia súkromia. Kľudne si ich prejdite všetky a zmeňte ich podľa svojho uváženia.

Kto všetko môže vidieť vaše príspevky?

Teraz sa pozrieme na konkrétne prípady, ktoré môžu na Facebooku nastať. Prvým je pridávanie príspevkov. V sekcii Your Activity (Vaša aktivita) je hneď prvé nastavenie, kde sa nachádza otázka: Who can see your future posts? (Kto môže vidieť vaše budúce príspevky?) Kliknutím na Edit (Upraviť) viete toto nastavenie zmeniť: príspevky uvidíte buď iba vy, alebo vaši priatelia, alebo všetci.

facebook privacy settings future posts
Zdroj: vosveteit.sk

Manažovanie starých príspevkov

Podobné nastavenie, ako to vyššie, sa dá vykonať s príspevkami z minulosti. Kliknutím na Limit Past Post (Zúžiť publikum existujúcich príspevkov) zmeníte nastavenie viditeľnosti týchto príspevkov. Tu ale nie je možné nejako extrémne meniť nastavenia. Zapnutím tejto funkcie sa staré príspevky zobrazia iba vašim priateľom. Tým, ktorých v zozname priateľov nemáte, sa nezobrazí nič.

facebook privacy settings limit past posts
Zdroj: vosveteit.sk

Prezrite si príspevky, na ktorých ste označení

Na niektoré staré fotky alebo statusy ste už možno aj zabudli, no Facebook nie. Preto kliknite na Use Activity Log (Použiť záznam o činnosti).

facebook activity log
Zdroj: vosveteit.sk

Na pravej strane sa zobrazí filter vašej aktivity. Pre zobrazenie príspevkov, na ktorých ste označení kliknite na Activity You’re Tagged In (Aktivita, v ktorej máte menovku) a následne si viete vybrať buď fotografie, alebo komentáre.

facebook activity log filter
Zdroj: vosveteit.sk

V nastaveniach súkromia je toho oveľa viac, v dnešnom článku sme zhrnuli iba tie najčastejšie vyhľadávané nastavenia. Preto si aj vy určite otvorte svoje nastavenia súkromia a postupne si ich prejdite všetky. Majte svoju súkromie pod dohľadom!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close