SamsungSpravodajstvo

Kríza sa podpísala na ďalšom výrobcovi: Samsung prepúšťa 3% zamestnancov polovodičovej divízie

Samsung prepúšťa časť svojich zamestnancov. Do rovnakej situácie sa dostali aj ďalší väčší výrobcovia polovodičov na trhu.

Trh so smartfónmi a elektronikou celkovo v priebehu posledných mesiacov trpí. Používatelia si kupujú čoraz menej nových zariadení, čím spôsobujú nižšie predajné čísla pre výrobcov. Tí vzhľadom k tomu vyrábajú menej zariadení, aby ich dokázali predať a nestáli im v skladoch. Všetci sme tak čakali, že sa táto kríza prejaví aj v inom sektore a výrobcovia elektroniky či iných súčiastok začnú prepúšťať svojich zamestnancov. Teraz sa toto prepúšťanie týka spoločnosti Samsung, ktorá prepúšťa až 3% svojich zamestnancov v sektore polovodičovej divízie. Bližšie informácie k situácii nám priniesol portál sammobile.com a ak aj vás zaujíma o čo v tomto prípade ide, tak ste na správnom mieste.

Samsung prepúšťa svojich zamestnancov

Nepriaznivá situácia v predajoch zariadení sa podpisuje aj na ekonomickej situácii výrobcov. Viacerí výrobcovia teda skutočne obmedzili výrobu nových súčiastok, čím spôsobili, že už nepotrebujú toľko zamestnancov. Teraz však prvý veľký výrobca pristupuje k prepúšťaniu svojich zamestnancov, ktorí sa nachádzajú v polovodičovej divízii. Ide o spoločnosť Samsung, ktorá doteraz v tomto sektore zamestnávala v rámci USA až 1200 zamestnancov. Z tohto počtu však 3% prepustila, teda celkovo až 30 zamestnancov. O to smutnejšia situácia je, keď ju spôsobili nižšie predaje zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy s23+ kamerovy modul
Zdroj: Vosveteit.sk

V štvrtom kvartáli minulého roku spoločnosť Samsung zaznamenala v divízii polovodičov zisk vo výške 204 miliónov amerických dolárov. Táto suma sa vám môže zdať vysoká, no ak si porovnáme tieto čísla so ziskom v priebehu rovnakého obdobia za rok 2021, dospejeme k nepriaznivému výsledku. Polovodičová divízia tak zaznamenala oproti štvrtému kvartálu roku 2021 pokles zisku o 96.9%, čo je skutočne výrazný pokles. Je teda pochopiteľné, že Samsung musel pristúpiť k takému kroku.

Nejde o jedinú spoločnosť s poklesom tržieb

Aj keď sa môže zdať, že Samsung je jediná spoločnosť ktorá zaznamenala takéto významné zníženie tržieb, nie je tomu tak. V podobnej situácii sa vyskytla aj spoločnosť Intel, ktorá v štvrtom kvartáli roku 2022 zaznamenala zisk vo výške 14 miliárd dolárov. Okrem toho však zaznamenala aj prevádzkovú stratu vo výške 700 miliónov dolárov, čo je najhorší výsledok spoločnosti za posledných 50 rokov. A chápeme teda, že aj Intel musel zakročiť a vyvodiť z toho nejaké dôsledky.

Samsung Galaxy S23 Ultra kamerovy modul
Zdroj: Vosveteit.sk

Aby teda Intel tieto problémy nejakým spôsobom kompenzoval, začal začiatkom roka 2023 prepúšťať svojich zamestnancov. Intel však prepustil oveľa viac svojich zamestnancov ako Samsung. V ich prípade totiž ide až o tisíce zamestnancov, ktorí sa zrazu ocitli bez práce. Nižšie predaje zariadení tak majú dopad aj na pôsobenie vo firmách, ktoré musia nižšie zisky nejakým spôsobom kompenzovať a doplácajú na to zamestnanci.

Súhlasíte s takýmto prepúšťaním zamestnancov? Alebo by mal Samsung či Intel nájsť peniaze z iných zdrojov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close