SpravodajstvoXiaomi

Krásne gesto od Xiaomi: Pri príležitosti umiestnenia sa v rebríčku Fortune Global 500 Xiaomi rozdalo zamestnancom 24 miliónov dolárov

Xiaomi oslavuje v plnom prúde úspech dostania sa do rebríčku Fortune Global 500. Ako vďaku svojim zamestnancom rozdala akcie spoločnosti v hodnote 24 miliónov dolárov.

Pre Xiaomi je radosť v týchto dňoch pracovať. Dôvodom je úspech spoločnosti umiestnenie sa v rebríčku Fortune Global 500. Jedná sa o rebríček korporátnych spoločností s najväčším objemom tržieb. Pri tejto príležitosti sa spoločnosť Xiaomi rozhodla odmeniť  svojich zamestnancov  a to nie len vedúcich pracovníkov, ale všetkých. Informuje o tom portál fortune.com.

Xiaomi rozdalo 24 miliónov dolárov v akciách

„Chcel by som vyjadriť maximálne uznanie všetkým, ktorí pracujú v spoločnosti Xiaomi, ako aj vašim rodinným príslušníkom, ktorí vás podporovali. Vytvorenie zoznamu všetkých si vyžaduje veľké úsilie, a preto ako prejav ocenenia Vám  ako našim 20 538 spolupracovníkom a členom kľúčových externých tímov chceme dať špeciálny dar, “ napísal zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi, Lei Jun v liste zaslanom zamestnancom.

Spoločnosť týmto listom zároveň oznámila svojim zamestnancom, že im dáva „darčekový kôš“ v  podobe akcií o hodnote 1100$ na osobu. Polovica z  toho je za prácu pre Xiaomi a druhá polovica je ocenenie pre rodinných príslušníkov každého zamestnanca.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

CEO spoločnosti v liste ďalej poznamenal, že sú najmladšou spoločnosťou na tomto zozname. Vznikla totiž len 9 rokov spätne a na jej začiatku stál 13 členný tím. Zároveň dodal, že ich spoločnosť je pravdepodobne jedným z najvýraznejších príkladov toho, ako čínsky technologický sektor prešiel z napodobňovania do oblasti inovácií.

V  súčasnosti je spoločnosť Xiaomi 4. najväčším výrobcom smartfónov na svete. Len pre zaujímavosť, spoločnosť Xiaomi pri svojom zrode odmietala priamy predaj svojich zariadení prostredníctvom kamenných predajní. Dôvodom bolo nielen šetrenie nákladov, ale aj zrýchlenie distribúcie zariadení, ktoré spoločnosť predstavovala (a aj predstavuje) ako na bežiacom páse pomocou online predaja. V súčasnosti sa už však nevyhýba ani kamenným predajniam, ktorých je aktuálne viac ako 1000 vo viac ako 250 krajinách sveta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close