Koniec púte legendárneho Poco F1? Zdá sa, že s ním už Xiaomi do budúcna nepočíta!

Poco F1 momentálne beží na najnovšej verzii nadstavby MIUI, blíži sa však koniec jeho podpory? Zdá sa, že nový systém už nedostane!

Xiaomi PocoPhone F1 zadny kryt
Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

Keď Xiaomi predstavilo model s názvom Pocophone F1, strhla sa nákupná horúčka. „Zabijak vlajkových lodí“ prišiel s nevídaním výkonom za naozaj nízke peniaze a dnes už trojročný model má stále mnoho aktívnych používateľov. Jedným z dôvodov prečo sa fanúšikovia spoločnosti stále držia pri stárnucom Poco F1, je stále dostačujúci výkon zaobstaraný čipsetom Snapdragon 845 a aktuálny systém. Xiaomi bolo k tomuto modelu naozaj štedré čo sa týka aktualizácií, portál Piunikaweb.com však hlási nepotešujúcu správu pre ich majiteľov. Blíži sa koniec jeho aktualizácií?

Ruší Xiaomi aktualizácie pre obľúbený smartfón?

Obľúbený Poco F1 v súčasnosti beží na systéme Android 10 a nadstavbe MIUI 12. Informácie o aktualizácii na MIUI 12.5 však neboli jasné a šanca príchodu najnovšej verzie nadstavby bola pre model celkom vysoká. Teraz je však všetkému inak, keďže podľa všetkého Xiaomi vývoj tohto systému pre tento smartfón odkladá.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo je však pre majiteľov tohto smartfónu znepokojivé je fakt, že nevieme, či spoločnosť ostane len pri odložení aktualizácie. Stále je tu možnosť, že pre problémy s testovaním systému a vekom smartfónu spoločnosť aktualizáciu na MIUI 12.5 pre prvý smartfón od spoločnosti Poco úplne zruší, čím by sa skončila púť legendárneho modelu, ktorý doteraz nemá konkurenciu.

Je dnes Poco F1 stále dostatočne výkonný?

Trojročný model od spoločnosti Poco stále nezískal pravého nástupcu a možno to je pravým dôvodom, prečo mnohí majitelia smartfónu jednoducho nepristúpili ku kúpe nového zariadenia. Ako sme už spomínali, Poco F1 je síce vybavený vlajkovým čipsetom, ten je však už mierne zastaraný. K výbave by sme ďalej spomenuli napríklad 6,18″ IPS LCD displej, 12mpx hlavný snímač duálnej kamery či 20mpx selfie snímač.

Čo si budeme navrávať, smartfón už dnes nepatrí medzi najlepšie vybavené modely, stále však stačí na denné využívanie a ak plánujete výmenu tohto smartfónu z dôvodu blížiacemu sa koncu podpory systému, možno práve nový Poco F3 je pre vás adekvátnym modelom.

Patríte medzi majiteľov tohto smartfónu? A zvažujete jeho výmenu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre