Koniec aktualizácií pre tieto smartfóny! Pozrite sa, ktoré Xiaomi smartfóny prichádzajú o podporu už tento mesiac

Tieto smartfóny z radov Xiaomi i Redmi prichádzajú ku koncu svojej púte. Okrem bezpečnostných aktualizácií totiž už ďalšie nezískajú.

MIUI Stop updates
Zdroj: Vosveteit.sk

Čínsky výrobca Xiaomi nám tento rok predstavuje nové smartfóny ako na bežiacom páse a i to je jedným z dôvodov, prečo by sme sa už pomaly mali lúčiť so staršími zariadeniami. A dnešný deň je na smutné správy naozaj štedrý, pretože hneď po tom, ako sme sa dozvedeli o ukončení predaja modelov z populárneho radu Redmi Note 9, sa dvere uzatvárajú ďalším obľúbeným zariadeniam. Koniec aktualizácií sa dotkne celkovo deviatich zariadení predstavených v roku 2019 a ako nás informuje portál Xiaomiadictos.com, ich púť sa tu ukončí. Ktoré smartfóny sa nachádzajú na tomto pochmúrnom zozname? Pozrite sa naň s nami a overte si, že sa tam nenachádza i váš model.

Už 27. novembra skončí oficiálna podpora pre celkovo 9 modelov od Xiaomi i Redmi

Rok 2019 bol naozaj významným rokom pre Xiaomi. Nielen že sa spoločnosť Redmi oddelila a už netvorí len modelový rad, ale aj samostatnú dcérsku spoločnosť. V tomto roku bolo predstavených naozaj mnoho smartfónov a my sme mohli byť svedkami uvedenia novej modelovej línie Mi CC či Redmi K. A ako roky plynú, dnes stále populárne smartfóny mieria postupne do dôchodku, pretože už 27. novembra sa ukončí distribúcia aktualizácií pre vybrané staršie smartfóny. Medzi nimi nájdeme konkrétne tieto modely, ktoré vychádzajú z čínskej verzie, no v zátvorke k nim nájdeme i globálne ekvivalenty.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

  • Mi 9
  • Mi 9 SE
  • Mi 9 Pro
  • Redmi K20 (Mi 9T)
  • Redmi K20 Pro (Mi 9T Pro)
  • Mi CC9 Meitu Edition
  • Mi CC9 (Mi 9 Lite)
  • Redmi Note 8
  • Redmi Note 8 Pro

Modely ostávajú i pred bránami MIUI 13

Už dlhšiu dobu sa špekuluje i o kompatibilných smartfónoch s nadstavbou MIUI 13. Koniec aktualizácií pre tieto modely však svedčí i to, že nadstavbu MIUI 13 už nezískajú a poslednou verziou systému pre ne bude MIUI 12, resp. MIUI 12.5. Výnimkou by však mohli byť prekvapenia zo strany Xiaomi, ktoré sa dejú celkom často. Nové verzie systému si tak prekvapivo môžu užiť i staršie zariadenia, no spoločnosť sa zatiaľ k ničomu nezaväzuje a vyššie spomenuté smartfóny oficiálne prichádzajú o systémovú podporu.

Ak ste tak našli svoj smartfón na zozname, možno je čas poobhliadnuť sa po nejakej novšej verzii. Neznamená to však, že vás Xiaomi nechá úplne bez bezpečnostných aktualizácií. Tie budú dodávané i naďalej spolu s opravami dôležitých chýb.

Vlastníte niektorý zo spomínaných modelov? A zvážite prechod na novšie zariadenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre