SpravodajstvoXiaomi

Koniec 4G smartfónov klope na dvere. Xiaomi postupne zmení trh s dostupnými telefónmi

Xiaomi bude postupne nahrádzať lacné 4G smartfóny 5G telefónmi. Prvým smartfónom z lacnejších zariadení s 5G bude zrejme Redmi 11.

Všetci dobre vieme, že za mnohými inováciami v oblasti technológií v smartfónoch častokrát stojí práve čínske Xiaomi. A práve táto spoločnosť v minulosti stála za spopularizovaním 5G konektivity aj medzi lacnejšími smartfónmi, v čom zrejme plánuje čínsky gigant pokračovať. Na verejnosť totiž unikla informácia o plánovanom smartfóne z najlacnejšej série spoločnosti, ktorým bude Redmi 11. Ten má podľa všetkého ponúknuť 5G konektivitu v nízkej cenovej úrovni a zrejme tak aj urobiť bodku za 4G érou smartfónov. Blíži sa teda koniec éry smartfónov, ktoré ponúkali len pripojenie do siete štvrtej generácie? Odpoveď nám prináša portál 91mobiles.com a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne.

Prechod zo 4G siete sa blíži aj u Redmi

Dnes by sme hľadali len málo výrobcov, ktorí prinášajú svoje vlajkové lode len s podporou 4G konektivity. Vo väčšine prípadov teda nachádzame už 5G zariadenia všade, kam sa len pozrieme. Hlavnými zariadeniami, ktoré doteraz boli limitované len na 4G konektivitu boli smartfóny nižšej triedy, teda s výbavou, ktorá prinášala viacero kompromisov, no zároveň aj nižšiu cenu. Tomu by však mal byť koniec, vyzerá to tak. Čínske Xiaomi totiž plánuje predstaviť v blízkej dobe model s označením Redmi 11, ktorý bude priamym nástupcom Redmi 10 z minulého roka. Ten síce ponúkal čipset MediaTek Helio G88, no v novom smartfóne máme nájsť už MediaTek Dimensity 700.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čipsety z radov Dimensity sú známe práve pre podporu pripojenia sa do piatej generácie sietí a nový Redmi 11 nebude výnimkou. A aj keď pôjde o smartfón, ktorý sa v blízkej dobe predstaví v Indii, môžeme očakávať, že zavíta aj ku nám do Európy. Novinka so sebou okrem podpory sietí piatej generácie a opustenia štandardu 4G prinesie aj viacero vylepšení s ktorými dúfame, že si udrží cenu dostatočne nízko na to, aby zaujal fanúšikov práve nižšej cenovej kategórie.

Veľká batéria aj kvalitný displej

Okrem čipsetu MediaTek Dimensity 700 nám nový model ponúkne aj veľkú 5000mAh batériu so zatiaľ neznámou podporou rýchleho nabíjania. Šepká sa však o tom, že by sme v prípade tohto smartfónu mohli vidieť 18W nabíjanie. Rovnako tiež vieme, že displej má získať podporu 90Hz obnovovacej frekvencie a s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde stále o IPS LCD panel. Prechod zo 4G na 5G bude niečo predsa len stáť a Redmi si nemôže dovoliť zvyšovať cenu aj AMOLED displejom, nakoľko je v nižšej cenovej úrovni prítomnosť IPS LCD panelu úplne v poriadku.

Za spomenutie stojí aj kamera. Tá získa dva snímače, pričom jeden z nich bude mať 50mpx. V prípade druhého rátame s tým, že pôjde o 2mpx snímač, pravdepodobne hĺbkový. V prípade selfie snímaču sa pravdepodobne sa budeme rozprávať o 5mpx kamere. Predstavenie by malo prebehnúť koncom júna v Indii, do Európy by sa model mohol dostať s miernym oneskorením. O bližších informáciách vás samozrejme budeme informovať.

Pozdáva sa vám takáto výbava lacného Redmi 11? A ste skôr za príchod 5G alebo vám stále stačí 4G sieť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close