SpravodajstvoXiaomi

Konečne sme sa dočkali! Xiaomi rozširuje možnosť NFC platieb hodinkami aj pre ďalšie banky!

NFC platby hodinkami od Xiaomi pre karty VISA prichádzajú aj do Európy. Podporuje ich oficiálne prvý fitness náramok.

Bezkontaktné platby mobilom využívame takmer na dennej báze, pričom dokázali úspešne a plnohodnotne nahradiť platby fyzickými kartami. Tie so sebou už dnes nosíme len zriedkavo, no zároveň postupne prechádzame na pohodlnejší spôsob platieb. Rozprávame sa o platbách prostredníctvom hodiniek a inteligentných náramkov, ktoré do svojho portfólia zaviedlo aj čínske Xiaomi. Zariadenia od spoločnosti Xiaomi mali však jednu nevýhodu, teda museli sme mať kartu MasterCard. Väčšina platobných kariet však dnes spadá pod spoločnosť VISA, teda minimálne na našom trhu. Ako nás však informuje portál xiaomiadictos.com, tak podpora pre tieto karty teraz prichádza aj na globálny trh.

Xiaomi prináša na globálny trh nový náramok – aj s podporou VISA kariet

Inteligentné hodinky a fitness náramky od Xiaomi už dlhšiu dobu podporujú bezkontaktné platby, pričom využívať ich môžu používatelia platobných kariet MasterCard. Používatelia sú však vynaliezaví a prišli na to, ako toto obmedzenie obísť, teda vďaka službe Curve. Teraz je však tomuto obchádzaniu koniec, nakoľko Xiaomi prináša podporu pre bezkontaktné platby aj pre karty VISA, a to rovno s novým fitness náramkom. Týmto náramkom je Xiaomi Smart Band 7 NFC, ktorý je len upravenou verziou už dostupného modelu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Band 7
Zdroj: Xiaomi

Táto úprava spočíva len v tom, že budeme môcť platiť týmito fitness náramkami. Rovnako sa však dozvedáme, že nový náramok bude podporovať karty nielen MasterCard, no aj VISA. Potešujúcou správou je, že novinka bude dostupná na globálnom trhu a využívať ho budeme môcť aj u nás. Bližšie informácie k dostupnosti náramku na Slovensku zatiaľ nemáme a čakáme na oficiálne vyjadrenie či predstavenie náramku na našom trhu.

Dostupnosť na Slovensku zatiaľ nepoznáme

Vzhľadom na to, že náramky a hodinky od čínskeho Xiaomi nevyužívajú Google Pay, no vlastnú alternatívu pre bezkontaktné platby, budeme si musieť počkať na vyjadrenie zo strany bánk. Slovenské banky totiž môžu, no nakoniec nemusia podporovať bezkontaktné platby náramkami od Xiaomi, prípadne sa môžu pre začiatok vyskytnúť len niektoré banky, ktoré budú s platbou kompatibilné. Novinka sa pritom bude týkať len používateľov platobných kariet VISA, používatelia MasterCard žiadne zmeny nepocítia.

Mi Band 7 1
Zdroj: Xiaomi

Náramky však budú aj naďalej podporovať platby prostredníctvom služby Curve, ktorú môžeme využívať aj naďalej. Príchod podpory kariet VISA však môže znamenať aj to, že sa táto podpora rozšíri aj do existujúcich zariadení. Ak teda využívate zariadenie, ktoré NFC platby podporuje, pravdepodobne budete môcť v blízkej dobe nahrať aj svoje karty od spoločnosti VISA.

Využili by ste podporu pre platby NFC v náramku či hodinkách? Alebo ste zatiaľ na túto technológiu neprešli? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close