SpravodajstvoXiaomi

Konečne sme sa dočkali! Lacný fitness náramok od Xiaomi s podporou GPS a NFC uvidíme aj u nás!

Xiaomi Smart Band 7 Pro má ponúknuť podporu GPS aj NFC platieb aj v Európe. Populárny náramok s hranatým displejom mieri aj ku nám.

Keď čínske Xiaomi predstavovalo novú generáciu fitness náramkov po boku smartfónov z radu Xiaomi 12S, boli sme sklamaní, pretože Xiaomi Smart Band 7 Pro nakoniec nemal prísť do Európy. Musíme však poznamenať, že tento náramok prináša revolúciu medzi nositeľnou elektronikou od Xiaomi. Dôvodom je úplne nový dizajn, podpora GPS a dokonca aj NFC pre bezkontaktné platby náramkom. Teraz nás však komunita Xiaomiui upozornila na to, že sa tento náramok ukáže aj v Európe. Novinka sa totiž objavila v deklarácii pre Európsku úniu, čo znamená, že sa v blízkej dobe objaví aj na našich predajných pultoch. Čo všetko tento náramok ponúka a akú cenu by mal získať si teraz povieme spoločne.

Xiaomi Smart Band 7 Pro s GPS mieri do Európy

O fitness náramku od Xiaomi s podporou GPS sme snívali už dlhú dobu. Už od verzie náramku Mi Band 5 sa totiž rozpráva o prítomnosti tejto technológie, na čo čínsky gigant zrejme tento rok konečne zareagoval. Nie však v základnej verzii náramku v podobe Xiaomi Band 7, ktorý u nás v predaji máme už dlhšiu dobu. Tento náramok totiž nepriniesol ani podporu pre NFC, čím si nezískal až také dobré ohlasy u fanúšikov. Minuloročný Mi Band 6 NFC im totiž mohol ponúknuť oveľa viac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Band 7 Pro s GPS vyhlásenie
Zdroj: Xiaomiui

Tento rok nám však čínska spoločnosť sústreďujúca sa na smartfóny a drobnú elektroniku priniesla náramok, ktorý splnil všetky naše požiadavky. Polohu GPS totiž pri ňom už nemusíme čerpať z nášho smartfónu v prípade, že vykonávame športovú aktivitu. Náramok si poradí aj sám a my so sebou napríklad pri rannom behu nemusíme brať smartfón. Xiaomi Smart Band 7 Pro je teda náramkom, ktorý ponúka značné vylepšenia oproti minuloročnej generácii náramkov. Novinka by teda mohla zlákať veľké množstvo fanúšikov.

Dizajn skôr pripomína inteligentné hodinky

Ako sme už v úvode načrtli, Xiaomi zapracovalo aj na dizajne nového náramku. Ten pripomína skôr inteligentné menšie hodinky či starší Redmi Smart Band Pro. Tešiť sa teda môžeme aj na hranatý displej, ktorý je o niečo väčší ako sme zvyknutí. Aj telo náramku je o niečo väčšie, keďže musel získať väčšiu batériu práve pre podporu technológie GPS. Batéria by mimochodom na jedno nabitie mala vydržať až 12 dní, čo môže byť pre potenciálnych zákazníkov veľkou výhodou.

Xiaomi Band 7 Pro 1
Zdroj: Xiaomi

Cena náramku sa v domácej Číne pohybovala v prepočte okolo 54€, no v prípade globálnej distribúcie zrejme môžeme rátať s vyššou cenou. Tá by sa pokojne mohla pohybovať aj okolo 70€, čo je však s ohľadom na výbavu náramku adekvátnou cenou. Kedy u nás prebehne predstavenie tohto lákavého náramku s podporou GPS aj NFC zatiaľ nevieme. Očakávame však, že jeho odhalenie prebehne ešte tento rok.

Tešíte sa na predstavenie Xiaomi Smart Band 7 Pro? A zvažujete jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close