SpravodajstvoVeda a výskum

Konečne môžeme čítať aj pozitívne správy: Štúdia naznačuje, že teplé počasie môže spomaliť šírenie COVID-19

Výskum vedcov z Pekingu tvrdí, že nás čaká mierne zlepšenie

V dobe, kedy svet zažíva krízu obrovských rozmerov k nám prichádzajú dobré správy. Vedci prišli na prepojenie medzi teplým počasím a spomalením šírenia COVID-19.

Ide o výskum, ktorý prišiel od tímu vedcov a ekonómov z Pekingu. Použili údaje z Čínskeho centra pre kontrolu chorôb. Vedci sa pozreli na prípady, kde nastal kontakt s inými pacientmi. Následne pomocou sofistikovaných analýz štatistík vytvorili krivky rastu, ktoré ich doviedli k jasnému záveru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Vysoké teploty a vysoká vlhkosť vzduchu výrazne znižujú prenos ochorenia COVID-19. Výsledok je konzistentný s faktom, že vysoké teploty a vlhkosť výrazne zamedzujú šíreniu chrípky. Podľa všetkého sa s príchodom leta výrazne obmedzí šírenie COVID-19,“ píše sa v oficiálnom stanovisku vedcov.

Dôležité je poznamenať, že výskum vedcov spomínané fakty naznačuje. Nejde totiž o definitívnu vedeckú prácu. Taktiež sa vo výskume nespomína  nič o zničení koronavírusu. Súčasné informácie hovoria o tom, že teplo nedokáže vírus zničiť. Taktiež jeho šírenie úplne nezastaví. Inými slovami, neznamená to, že spolu so zvyšovaním teploty nehrozí prenos tejto choroby z jednej osoby na druhú. Preto Vám odporúčame dodržiavať odporúčania vlády a nezdružovať so vo väčších skupinách.

Dôležitou správou ale je, že sa šírenie vírusu môže spomaliť.

Znie to síce ako banalita, no pre zdravotníkov sú to dobré správy. Šírenie vírusu treba spomaliť, aby sa v blízkej dobe dostalo zdravotnej starostlivosti každému, kto by ju mohol potrebovať. Spomalenie šírenia kúpi doktorom viac času, ktorý momentálne potrebujú ako soľ.

Blížiace sa leto na severnej pologuli znamená, že v južnejších oblastiach dôjde k ochladeniu. Predpokladá sa, že v daných oblastiach nastane rýchlejšie šírenie ochorenia a vedci dúfajú, že krajiny, ktoré boli doteraz najmenej postihnuté ochorením COVID-19 si berú príklad a na nákazu sa náležito pripravujú.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close