SpravodajstvoXiaomi

Kompaktných smartfónov bude na trhu čoraz viac: Xiaomi pripravuje model, ktorý vás zaručene osloví!

Xiaomi nám už tento rok predstavilo niekoľko kompaktných smartfónov, tu však nekončí. Xiaomi 12 má byť totiž rovnako ľahkým i tenkým modelom.

Trend zväčšovania smartfónov je tu s nami už nejaký ten rok a vzhľadom k lepšej výbave v zariadeniach už ani nie je prípustné, aby mali modely napríklad takých 5 palcov. Výrobcovia zariadení však robia čo môžu aby aj majitelia starších kompaktných smartfónov mohli „presedlať“ na nové zariadenia. Svedčí o tom i prístup Xiaomi k svojim fanúšikom. Táto čínska spoločnosť nám tento rok priniesla na trh hneď niekoľko kompaktných a ľahkých zariadení a zdá sa, že v tomto nezastavuje. Portál Xiaomiadictos.com nás informuje, že sa nového kompaktného smartfónu môžeme dočkať ešte tento rok. A to priamo vo vlajkovej triede.

Kompaktné smartfóny sú opäť v kurze

Hneď začiatkom tohto roka nás obletela informácia o tom, že modely z radu Mi 11 Lite budú najkompaktnejšími smartfónmi na súčasnom trhu. To sa Xiaomi aj podarilo a mnohí si elegantný Mi 11 Lite či Mi 11 Lite 5G kúpili najmä pre kompaktné rozmery, ale i dostupnú cenu. Tu však Xiaomi nekončí a pre nedostatok čipsetov Snapdragon 780G v modeli Mi 11 Lite 5G spoločnosť len pred dvoma týždňami predstavila kompaktný a elegantný Xiaomi 11 Lite NE s čipsetom Snapdragon 778G. Všetky tri smartfóny sú extrémne ľahké, majú len približne 160 gramov. Prekvapivá je taktiež hrúbka zariadení, ktoré majú všetky do 7 milimetrov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Medzi kompaktné smartfóny však môžeme zaradiť i včera predstavený Xiaomi CIVI. Ten je síce zatiaľ dostupný len pre Čínu, no už teraz si svojou výbavou a kompaktnými rozmermi získal srdcia i európskych fanúšikov. Tento model je len 7 milimetrov hrubý a váži len 166 gramov. A práve touto cestou sa má vydať i vlajková loď pre budúci rok, Xiaomi 12. Samozrejme, očakávať môžeme aj ďalšie verzie tohto modelu smartfónu s rôznymi prívlastkami, ktoré by mohli priniesť aj „štandardné“ zariadenia s väčšími rozmermi.

Xiaomi CIVI
Pozrite sa na tenký a kompaktný Xiaomi CIVI. Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 12 bude špičkou kompaktných smartfónov

Najnovšie informácie ohľadom pripravovaného Xiaomi 12 už poukazujú na jeho vlastnosti. My sa však vôbec nečudujeme, pretože tento vlajkový model pre budúci rok má byť predstavený už v priebehu najbližších mesiacov. A práve Xiaomi 12 sa má nápadne podobať na Xiaomi CIVI, ktorý bol predstavený len včera. Teda najmä jeho rozmermi.

Xiaomi 12 má byť modelom, ktorý bude veľmi príjemným na používanie, pretože po kompaktných smartfónoch je v súčasnosti vysoký dopyt. Xiaomi tak má modelom s čipsetom Snapdragon 898 priniesť žiadané menšie rozmery a zároveň výbavu, ktorá odrovná konkurenciu. To všetko však za rozumnú cenu. Predstavenie modelu je naplánované na december tohto roka a my sa už nevieme dočkať, čo si pre nás Xiaomi pripravilo!

Aký veľký smartfón by ste najradšej využívali? A sú rozmery zariadení pre vás údajom, podľa čoho si kupujete nový model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close