ANDROIDSpravodajstvo

Koľko pamäte RAM potrebujete pre správne „rozbehnutie“ Androidu 12? Táto hodnota vás prekvapí!

Pre správny chod Androidu 12 budete musieť spĺňať viacero požiadavok, ktoré nie každého potešia. Podmienka sa týka najmä vyššej pamäte RAM.

Príchod nového Androidu 12 do smartfónov sa pomaly blíži a s ním i otázka, ktoré smartfóny s ním budú kompatibilné. Kompatibilita smartfónu s najnovším systémom od Googlu však ešte neznamená, že zariadenia budú využívať svoj plný potenciál a že na nich Android 12 „pobeží“ správne a svižne. A i keď sa zdá, že sa systém dostane do množstva zariadení, niektorí majitelia by sa predsa len mali mať na pozore. Portál andro4all.com nás totiž upozorňuje na minimálne požiadavky, ktoré by mal mať smartfón k dispozícii pre správne fungovanie systému. Ste zvedaví či systém pobeží správne aj na vašom zariadení? Tak sledujte pozorne!

Android 12 odhaľuje svoje minimálne požiadavky pre správny chod

Ak vlastníte lacnejší alebo starší smartfón, mali by ste sa mať na pozore. Menej vybavené smartfóny si totiž nebudú môcť užiť nový systém Android 12 v plnej paráde, pretože podmienky sú jasne určené. A zatiaľ čo niektoré podmienky spĺňajú i lacnejšie zariadenia, s takou pamäťou RAM je to už o niečo ťažšie. Odporúčaná hodnota tejto pamäte je totiž na úrovni 6GB, čo je stále síce celkom frekventovaná hodnota, no nezabúdajme ani na to, že na trhu sú stále rozšírené modely len so 4GB pamäte RAM.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak si teda budete vyberať nový smartfón, nemali by ste už brať ohľad len na svoje osobné preferencie a povedať si, že vám 4GB pamäte budú stačiť. Ak chcete rátať s novým Androidom 12, mali by ste siahnuť skôr po vyššej hodnote. S novým systémom totiž prichádza i jeho vyššia náročnosť na hardvér.

Ďalšie požiadavky sú už dnes celkom bežné

Keď sa pozrieme na zvyšné požiadavky pre správny chod Androidu 12, nebudeme až takí prekvapení. Hlavný snímač kamery by mal byť podľa požiadavok aspoň dvanásťmegapixelový a spomína sa i požiadavka natáčať 4K video pri 30fps. Štandard pre selfie kameru je pri novom Androide 12 na hodnote 5 megapixelov. Displej by mal mať rozlíšenie aspoň 1080 pixelov a jemnosť displeja je stanovená na aspoň 400ppi.

Ak však váš model nespĺňa tieto požiadavky, neznamená to, že sa musíte nového Androidu 12 vzdať. Ide len o odporúčané hodnoty a požiadavky, ktoré si nový systém vyžaduje. Nie je teda prikázané, aby váš model spĺňal všetky požiadavky, no pre správny chod systému a lepší používateľský zážitok je vysoko odporúčané tieto hodnoty nasledovať.

Spĺňa váš model všetky predpoklady pre nový Android 12? A myslíte si, že požiadavka pre 6GB pamäte RAM je v poriadku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close