SpravodajstvoXiaomi

Kamera modelového radu Xiaomi 12S od Leicy neprejde známym testom: Prečo Xiaomi vynecháva prestížne hodnotenie?

Modelový rad Xiaomi 12S neprejde testom DxOMark. CEO spoločnosti to argumentuje zvláštnym spôsobom, pozrite sa, čo je za tým.

Do predstavenia modelového radu Xiaomi 12S odpočítavame už len posledné dni. Očakávame, že pripravovaný modelový rad, ktorý bude pozostávať z troch smartfónov, prinesie len špičkovú výbavu. Čínsky gigant už potvrdil, že celá modelová séria prinesie kameru od spoločnosti Leica, no čo je však zaujímavé, ani jeden z modelov neuvidíme v overenom a prestížnom benchmarku. Xiaomi doteraz tento benchmark využívalo pre všetky svoje smartfóny a šlo o akýsi rebríček toho, ktoré smartfóny sú momentálne tie najlepšie v oblasti kamery. Nové smartfóny s kamerou od spoločnosti Leica však v DxOMark neuvidíme, informuje komunita Xiaomiui. A my aj vieme prečo tomu tak bude.

K situácii sa vyjadril sám CEO spoločnosti

Všetci dobre vieme, že smartfóny z radu Xiaomi 12S ponúknu kameru od spoločnosti Leica. Nemecká spoločnosť pracujúca na kvalite fotoaparátov prináša do smartfónov zvyčajne vysokokvalitné kamery, ktoré sa zvyčajne umiestňujú na vrchole rebríčku DxOMark. Doteraz táto spoločnosť spolupracovala s Huawei, pričom posledné smartfóny s nálepkou Leicy boli z radu Huawei P50. Aj tieto modely prišli na popredné priečky tohto rebríčka, ktorý značí akúsi prestíž kamery. CEO spoločnosti Xiaomi sa však rozhodol, že nové modely a prvé smartfóny s kamerou od Leicy od ich spoločnosti neprejdú testovaním DxOMark. Má k tomu hneď dva dôvody.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jedným z nich je to, že jednoducho dôveruje kamere od Leicy a verí, že tieto smartfóny z radu Xiaomi 12S nepotrebujú prejsť testovaním DxOMark, ktorému dôveruje množstvo používateľov. Práve toto testovanie značilo kvalitu kamery smartfónu a aj vďaka nemu sa používatelia neraz rozhodovali, po akom smartfóne siahnuť. CEO Xiaomi sa však rozhodol, že toto testovanie nevyužije a odporúča používateľom, aby týmto smartfónom jednoducho dôverovali. Rovnako však oznámil, že testovanie DxOMark nie je zadarmo a spoločnosť by ho pre tieto modely musela financovať. Lei Jun to však považuje za zbytočné, keďže kamery budú vysokej kvality.

Xiaomi 12S prinesú kameru od Leicy aj vlajkovú výbavu

Posledné informácie o modeloch z radu Xiaomi 12S naznačujú, že smartfóny prídu minimálne tri. Všetky modely má poháňať čipset Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý využíva 4nm výrobný proces od spoločnosti TSMC. Rovnako majú všetky tri modely priniesť kamery od spoločnosti Leica, no našu pozornosť upútal najlepšie vybavený model série. Bude ním Xiaomi 12S Ultra, ktorý získa nielen kameru od Leicy, no hlavný snímač má priniesť aj špičkový snímač od spoločnosti Sony. Bude ním Sony IMX989 s veľkosťou až 1″ a rozlíšením o úrovni 50 megapixelov.

Xiaomi 12S Leica
Zdroj: Xiaomiui

Okrem tohto smartfónu očakávame príchod modelov Xiaomi 12S a Xiaomi 12S Pro. Pro verzia smartfónu podľa niektorých únikov ponúkne dve verzie, jednu s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 a druhú s čipsetom MediaTek Dimensity 9000. Tieto informácie nám však spoločnosť Xiaomi zatiaľ nepotvrdila a na bližšie informácie si budeme musieť ešte počkať. Predstavenie smartfónov prebehne už 4.7. o 13tej hodine. Sledovať ho budeme môcť online.

Tešíte sa na predstavenie nových smartfónov z radu Xiaomi 12S? A zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close